| love_7475 a întrebat:

Sall.
Sunt intr-o mare dilema... m-am combinat cu fratele unei colege din clasa si el mi-a spus de la inceput " povestea lui ". De mult s-a incurcat cu una, el are 20 de ani iar aia avea 30...aia mai statea cu un bosorog pentru bani[faceau si sex] si in acelasi timp si cu prietenu meu. El stia dar o iubea prea mult ca sa renunte la ea. Dupa un timp s-a despartit de bosorog si a continuat cu prietenu meu iar peste o luna a ramas insarcinata. Acum ea e in a 8 luna dar eu nu sunt atat de sigura ca, copilu e doar al prietenului meu cu toate ca el e fer convins ca e al lui.Am zis ca o sa fac fata si la asta dar e din ce in ce mai greu. I-am oferit totul, tin la el enorm si nu vreau sa il pierd din cauza alia. Am patit multe din cauza lui si tot nu am renuntat. Mi-a spus ca ma iubeste dar nu stiu ce sa mai cred, sora lui imi tot spune ca ma distrug si sa nu mai cred tot.Stie mai multe decat vrea sa dea de inteles dar nu spune. Eu am incredere in el si chiar credeam ca si el tine la mine pana mai aseara. Am vorbit despre aia si el intr-un fel a renuntat usor la mine, eu nevrund sa ne despartim am insistat si am zis ca pot sa fac fata ca totul e bine! aia il suna zilnic cica sa ii spuna de copil, vorbesc cate 10-15 min mereu si nici nu ma lasa sa stau langa el cand vorbesc. Mi-a spus ca nu o mai iubeste dar tine la ea si o respecta ca pe o mama ca doar e mama copilului lui. Sorusa tot bate la mine apropouri ca eu cred ca ma iubeste si ca dupa ce naste copilu nu se impaca cu ea. A inceput sa imi fie frica de asta, simt ca nu mai pot. Fara el pot drak sa mor ca era ultima persoana care o mai aveam. Un exemplu ar fi ca pe mine ma doare apendicita rau uneori si eram la el stateam in pat si ma durea ingrozitor de rau iar el a inceput sa planga spunand ca nu vrea sa ma piarda. Uneori simt ca tine la mine alteori nu. Nici eu nu il inteleg. Mi-a spus si a facut multe care sa imi dea de inteles ca tine la mine dar nu sunt atat de sigura, mai ales si cu sorusa care imi tot da felu de idei dar stiu ca nu imi vrea raul, nu vrea sa ne desparta doar ca nu vrea sa sufar din cauza lui.Nu stiu pe cine sa cred, pe ea sau pe el. Voi ce credeti?! Ce spuneti sa mai fac?! Spuneti-mi pllssss

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine iesi din povestea asta cu capul sus.Chiar daca nu o iubeste, ar fi corect sa ramana cu femeia si copilul lui (da, al lui!) si tu stii asta, chiar daca nu vrei sa accepti.Mai sunt baieti happy.

| Yang a răspuns:

Eu cred ca daca e asa cum spui tu ca nu o mai iubeste atunci nu vrea sa renunte la copil dar aminteste-ti ca "aia" ca sa nu ii spun altfel odata ce a nascut prietenul tau o sa fie mai mereu langa ea, probabil copilul nici sa nu fie al prietenului tau si ea il poate minti, prietenul tau pentru ea este de rezerva in cazul in care ramane singura gaseste alt prost sa aiba grija de ea si scuze pentru limbaj dar asa este. Tu, il iubesti cum spui dar faci un sacrificiu care la sfarsit o sa se intoarca impotriva ta un barbat care te iubeste nu se comporta asa, iar sora lui stie mai multe decat iti spune de ce? daca spui ca e prietena ta trebuie sa vb serios cu ea, ea te poate opri sa faci o prostie, te poate avertiza, poate vb cu fratele ei sa vada cum sta treaba si ce are de gand apoi iti poate spune tie.Mai este sa faca un test de paternitate si sa vada daca intr-adevar copilul este al lui dar ideea nu trebuie sa vina de la tine, mai bine de la sora-sa.Eu zic sa vb cu prietena ta ea incearca sa iti spuna cate ceva. Ceva pe care tu nu iei in seama din cauza ca iubesti dar as spune sa o asculti, pentru ca mergi singura spre o suferinta pe care o poti evita

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Are un copil cu ea?!
Ce mai vrei?

E legat pe viata de ea indifetrent de cum l-a inselat!

Eu cred ca inca o iubeste si se va intoarce mai mult ca sigur la ea!

Renunta acum cat mai ai demnitate!

| andreeasim1 a răspuns:

Eu cred ca acea colega a ta iti spune advarul iar tu nu vrei sa il vezi. Baieti mai sunt in lume iar tu l-ai ales exact pe cel care nu trebuie.Sunt sigura 100% ca el va ramane cu femeia aia si cu copilul. UN copil face pe orice barbat sa stea cu mama lui.indiferent de situatie. CE MAI ASTEPTI! ai toata viata inainte.esti tanara. poti sa ai orice baiat vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kij