| LoVeLiFeEe a întrebat:

Hello! Sunt o tanara frumoasa, in floarea varstei, cu forme voluptoase si apetisante, inteligenta si foarte descurcareata in orice situatie. Sunt o fire foarte prietenoasa si foarte deschisa. Nu-mi place sa port ura pe cineva, de aceea nu ma supar des si si daca o fac, imi trece foarte repede, insa nu ma manifest violent fizic sau verbal, ci prefer sa reflectez asupra lucrurilor. Cand ies la plimbare toti baietii se uita dupa mine si toate fetele ma vor in grupul lor, deoarece sunt o fire foarte rara si foarte cautata. Dar cred ca este totusi si din cauza frumusetii mele izbitoare care nu poate trece usor neobservata. Dar uitati care este problema cu care ma confrunt : am observat ca de la un timp, o prietena este cam geloasa pe mine, evitand sa ma mai priveasca (arunci cand o face parca ma priveste cu suparare, cu pica) sau sa mai vorbeasca prea mult cu mine, iar intuitia mea feminina imi spune ca ea s-ar putea sa ma fi si barfit. Oricum, eu fiind o fire foarte deschisa, intelegatoare si pacifista, am intrebat-o care este cauza comportamentului sau in viziunea mea inadecvat si contrar felului sau de a fi, ea mi-a raspuns ca nu-i nimic, doar ca o durea burta. Am lasat-o in pace, nevrand sa agravez situatia, dar inteligenta mea sclipitoare mi-a dat de inteles ca ea ma minte. Fiind o fire atat de delicata, nu vreau sa-mi las prietena sa fie indurerata din cauza faptului ca este eclipsata de mine, dar nu stiu daca as agrava situatia vorbind mai mult cu ea despre acest subiect delicat sau nu...As putea sa o las in pace deoarece dupa cum am spus sunt o fire foarte prietenoasa si am o multime de prieteni, dar totusi inima mea atat de ingaduitoare si buna nu ma lasa sa nu ajut o persoana a carei minte este tulburata. Imi este teama sa nu vrea sa se sinucida de ciuda.

13 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Parca te-ar fi descris bunicata laughing)
Sa se sinucida de ciuda? Doamne laughing Cine te crezi? Miss univers?!

| selysol a răspuns:

Si defecte nu ai? straight face te lauzi prea mult cu bunatatea si frumusetea ba chiar si cu inteligenta si parca erai descurcareata in toate... puteai sa treci direct la intrebare fara sa tot scrii cum esti tu ca nu ne interseaza fara suparare peace!

Răspuns utilizator avertizat
| ArrianaM a răspuns:

Mie una mi se pare ca esti prea plina de sine,te consideri...o adevarata diva... daca asa te descrii si in grupul de prieteni, vei ramane cam singurica, asa ca, oricat de iubitoare si oricat de bine ai arata, putina modestie nu strica niciodata.(ii dau dreptate acelei prietene sa fie suparata pe tine)

| sweettkarina97 a răspuns:

Scuze ca ca iti zic dar prietena ta cred ca s-a cam saturat de tine te lauzi prea mult adica pe bune oricat de frumoasa ai fi nu te mai lauda ataata pana la urma vei ramane singura. incearca sa fi un pic mai modesta totusi asta e doar parerea mea. sper ca nu te-am jignit nici n-am vrut sa o fac.

| LoVeLiFeEe explică (pentru sweettkarina97):

Pai cum nu sunt modesta? nu am pomenit nimic de sarmul meu si de farmecele mele personale cu care vrajesc pretutindeni.

| sweettkarina97 a răspuns (pentru LoVeLiFeEe):

Serios? ai spus ca esti o tanara frumoasa ca ai forme apetisante ca esti nu stiu cum ca ai nu stiu ce bla bla bla.pe cine intereseaza fara suparare dar te lauzi prea mult

| Rhoselynn a răspuns:

Fugi de aici sclipitoareo.....hahahaha

| somebody121 a răspuns:

Sincer,mi-ai oferit cateva clipe de zambete, pentru asta iti multumesc.
Ca sa raspund la intrebare ai putea sa o scoti pe prietena ta(daca intr-adevar tii la ea si iti este o adevarata prietena) la un suc, ai putea sa ii iei un mic cadou, poate o felicitate sau ceva de genu in care ai putea sa ii scrii ca iti pare rau pentru tot ce ai facut pana acum si pentru ca ai fost poate putin ca laudaroasa sau ai putea sa ii spui asta direct, dar trebuie sa fii serioasa si sa iti para rau. Dupa aceste scuze ai putea sa ii vorbesti linistit si sa o intrebi de ce este suparata pe tine.Nu trebuie sa te enervezi,daca ea te va intelege si te va ierta e OK, iar daca ea nu te iarta, asta e. Daca cumva iti va spune ca esti prea laudaroasa sau altceva ce nu ii place la tine, trebuie sa ii spui ca iti pare rau si vei incerca sa te schimbi, oricum ar fi macar vei afla care e atitudinea ei.

| LoVeLiFeEe explică:

Sincer, cred ca doar Rhoselynn a inteles cat de cat ideea, si pentru restul...frate, mai cititi si voi printre randuri si poate cu o intonatie diferita si va veti da seama de anumite lucruriwinking

| sweettkarina97 a răspuns (pentru LoVeLiFeEe):

Atunci de ce nu ai spus doar problema pe care o aveai nu sa te lauzi atata.(fara suparare)

| Robu_Daniela_1996 a răspuns:

DaDa,tu trebuie sa fii o jegoasa o baba urata.care se lasa laudata in minciuni
!