| DaDaLadyBug a întrebat:

Hello TPU! Deci, incepe sa imi placa de un baiat. Mentionez ca am 16 ani jum si nu am mai avut prieten. Si el ma place, vrea sa ne vedem la o cafea. A vrut sa ma duca acasa de la scoala, dar l-am refuzat laughing in fine, vorbim prin mesaje pe internet si ne mai vedem asa din greseala laughing. Ce sa fac? Mi-e oarecum jena de parintii mei, cum sa le spun, nu cred ca nu m-ar lasa, dar am o retinere si nu pot fi directa! Help me!

Răspuns Câştigător
| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

Nu trebuie să-ţi bagi direct părinţii în asta. Şi e ok dacă vrea să te conducă acasă. Ieşi cu el, vezi cum e, altfel îşi pierde interesul. Iar dacă îţi place, le poţi povesti părinţilor. happy

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ieşi cu el şi vezi cine e de fapt. Dacă chiar are intenţia să se implice sentimentul atunci dă-i o şansă tipului.

Succes.

| Andy19991503 a răspuns:

Daca iti place de el si lui de tine atunci de ce la-i refuzat? Eu cred ca ar trebui sa-i spui direct ce simti.E ceva normal sa-ti fie jena sa le povestesti parintilor...cred ca ar trebui sa iesiti si la scurt timp va iesi ceva din asta. Funda?