| LoveForShania a întrebat:

Deci, un baiat din alta clasa (mai mare), are in clasa mea un foarte bun prieten. Si el mi-a transmis prin acest coleg al meu ( acesta fiind un,, curier"), daca vreau sa fiu cu el. Eu tot nu am vrut, pentru ca stiam ca mai are vreo 3 iubite. Prima oara a crezut ca eu sunt o simpla hartie, ca toate fetele vor fi la picioarele lui, dar eu l-am refuzat! Tot m-a placut un timp, si imi tot trimitea mesaje prin acest baiat, daca eu vreau sa fiu cu el! Acum, le-a lasat pe toate pentru mine, ca sa fiu cu el. Iar eu l-am refuzat. Eu sincer il plac foarte mult! Un motiv pentru care nu am vrut sa fiu cu el este ca colegii mei tot barfesc, si altul, foarte important, este ca parintii mei nu accepta! Cica daca,, umblu" cu baietii. sunt comunisti. In fine, dar ultima oara cand m-a intrebat, l-am refuzat, si a zis ca ma va lasa in pace. Dar eu nu vroiam sa inteleaga asta, pentru ca nu ma deranjeaza! Eu il plac, dar sunt multe motive pentru care nu pot fi cu el! Si acum colegul meu imi tot zice ca el nu mai este cu nimeni, si ca ma place! Nu stiu ce sa fac. Sau cel putin niste sfaturi ca sa ii mai placa de mine, pentru ca acum nu ma mai baga in seama, deoarece crede ca ma enerveaza.

Răspuns Câştigător
| sunset a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa ii spui sincer tot ce simti.Va aprecia foarte mult.Cu siguranta nu este suparat pe tine, doar trist.Cred ca este dezamagit pentru ca a avut incredere in tine, le-a lasat pe celelalte fete, pentru tine, pentru ca, sunt sigura te place enorm.
Nu fi timida! Fi doar sincera si nu vei avea nimic de pierdut doar o lume de castigat!

4 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

In locul tau i-as spune motivele mele, iar cred ca el ar intelege. Poate ca iti iasa de o relatie secreta, sau doar spune-i ca vrei sa-ti demonstreze ca te iubeste inante sa sacrifici atatea lucruri si sa fii cu el. Sau ii poti da o perioada de proba. De ex o saptamana. in care va purtati ca si cum ati fi impreuna, iar dupa ii dai verdictul: da sau nu. Astea sunt cam niste prostii, nu ti-as sugera sa le aplici.

Mai bine fii sincera si vezi ce iasa.

Succes!

| Catiii a răspuns:

Deci

zii pur si simplu ce ai vrut sa inteleaga, ca el nu te enerveaza si ai putea sa ii spui niste motive pentru care nu poti sa stai cu el.
nu`i spune ca il placi pentru ca poate iar o sa o ia de la inceput.

spune-i pur si simplu ca vreti sa fiti prieteni. dau daca nu vrei sa fiti chiar prieteni, spune-i ca puteti sa vb in continuare

bafta happy

| Catiii a răspuns:

Aaa. si bine inteles. eu nu cred ca a renuntat la celelalte straight face
asa zic toti baietii.

sau daca lea lasat, asta nu schimba nimic, tot nu ar trebui sa stai cu el ( cred eu ) pentru ca asa cum lea lasat pe ele pentru tine. asa o sa te lase si pe tine pentru altele :*

| Lorya a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu inu de a 8a, il plac dar din cauza colegilor si parintilor nu putem fi impreuna.As dori sa te ajut dar nu stiu cum.