| WhisperInna a întrebat:

Hello TPU, prietena mea cea mai buna place de ceva timp un baiat din " gasca " noastra, problema e ca el nu o baga in seama deloc si vorbeste mult cu mine si se si uita cateodata la mine...sunt sigura ca prietenei mele nu ii prea convine si i-am explicat ca eu nu il plac si a spus ca ma crede, dar sunt sigura ca nu ii convine. Voi ce ati face in situatia asta, credeti ca baiatul e mai interesat de mine decat de ea?

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu zic sa vorbesti cu tipu' si sai explici situatia.
Spune-i ca tu nu il vezi decat ca pe un prieten etc.
Numai bine!

| AlexBpm a răspuns:

E o singura varianta ca sa aflii. Ori discuti tu cu el ori prietena ta ii zice ca il place si asa afli ce si cum

| DeadlyRose a răspuns:

Hello Inna. Sfatul meu e sa vorbesti cu acel baiat. sa il intrebi daca are un sentiment pentru tine. si sa ii explici ca tu nu il vezi pe el mai mult decat prieten. apoi poti discuta si cu prietena ta..ca ti`e chiar nu iti place de acel baiat.

| Naomi_5464 a răspuns:

Daca il place ar trebui sa intre mai mult in discutie cu el, nu o poate ignora la nesfarsit...cand el isi da seama de sentimentele ei poate face ceva in privinta asta, daca pur si simplu nu o place si te vrea pe tine asta e ...mai departe e decizia ta. continua sa o sustii pe prietena ta in aceste momente are nevoie de asta.