| anonim_4396 a întrebat:

Help crying am facut o prostiee. azi e ziua lui tata.am incercat sa ii fac un tort. Credeti ca a iesit ceva? nu... problema este ca nu vreau sa stie nimeni despre asta crying am facut chiar si o budinca ca sa fac cu acel aluat.Am consumat 1 l de lapte si 6 oua.in rest nu se mai observa deloc ca am facut ceva la bucatarie.Am aruncat totul la gunoi.si budinca si aluatul groaznic.Alta problema. budinca am cumparat-o din banii de meditatii.Laptele l-am inlocuit cu alt lapte care este de 2 L, in sticla, si inghetat. Mi-am stricat toata ziua incercand sa-i fac o bucurie tatalui meu crying Parintii mei se intorc pe la ora 9 seara, se vor intoarce si vor vedea ca lipseste laptele fiert din oala, si cele 6 oua. Iar eu nu vreau sa le spun ce am incercat sa fac.stiu ca nu mai pot ascunde nimic sad dar nu stiu cum sa le explic pentru ca nu prea vorbesc cu parintii mei. Iar eu am incercat sa fac ce am incercat pentru ca este ziua lui tata si nu are nici un cadou.nici un tort, nimic! Cum sa le spun parintilor mei ce am facut, sau cum sa le spun de ce lipsesc 6 oua din frigider si tot laptele care a fost(pentru ca m-am dus la tanti cu laptele, si ea mi-a dat 2L in loc de 1L si... totul e atat de complicat crying

3 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Nu e chiar asa de grav...Le explici parintilor ce ai vrut sa faci si cu siguranta te vor intelege.

O zi buna!happy

| Spiruduşş a răspuns:

Nu mi se pare asa complicat laughing

Fii sincera, zi-le ca ai vrut sa faci o surpriza pentru tatal tau, dar din nefericire esti dezastru la gatit. Nu-i mare paguba 6 oua si 2 litri de lapte nu?

| FursecCuFrisca a răspuns:

Nu e mare lucruthinking Poti sa le spui parintilor tai adevarul, cred ca vor aprecia gestul desi nu tia iesit si in caz ca mai ai bani ai putea sa ii iei o prajitura sau ceva simbolic ca tot ai spus ca nu a primit niciun cadouthinking