| denyzo a întrebat:

Help! Am o problema cu telefonul. Am un j3 de cateva luni si de ieri a inceput sa imi faca niste probleme.
Seara, sa zicem ca aveam bateria 67% dimineata ma trezeam cu 54% si pe langa asta ma trezeam ca e si cald. Azi dimineata m-am trezit cu el 9% si cand sa il deschid s-a facut 2% in mai putin de un minut si totusi aseara avea 29%. Iar m-am trezit cu el cald.
de obicei nu era asa, nu stiu ce are.
Acum o sa imi spuneti ca e de la aplicatii sau imagini miscatoare pe fundal sau mai stiu eu ce. Mentionez ca in telefon am doar Facebook lite si cateva poze pe card. Si vreo 60 de melodii. Mai mult folosesc laptop-ul.
Ce pot sa fac?
Sa ma duc sa ii raportez problema si sa il returnez la magazin?

Scuzati categoria.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Sa nu ai fundaluri live, multe aplicatii deschise, gen Facebook, messenger, probabil ca ai virusi in telefon sau bateria iti e defecta

| Razvan0812 a răspuns:

Ori e de lbaterie,ori de la aplicatii,vezi ca la setari,ai baterie,setarile bateriei,si hai pe DETALII,si vezi ca iti pune aplicatiile sa consume bateria si cand nu folosesti telefonul,deci,da acolo pe SE ECONOMISESTE INTOTDEAUNA ENERGIE, LA FIECARE APLICATIE, asa am patit si eu, si nu atiam, adica ma culcam cu 100% si dimineata ma trezeam cu 67%... deci sa fie pe toate pe MEREU/ALWAYS

| Paun_Vlad_1998 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la baterie, dar cel mai bine e sa te duci la un magazin Samsung sau Vodafone, iar apoi decizi ce faci cu el (il dai in service sau il arunci sau ti-l rezorva pe loc).