| ELlYUtZa a întrebat:

Am o problema, niciodata nu mi s-a mai intamplat. Aseara mi-am pus telefonul(j5 2017) la incarcat si l-am lasat sa se faca 100%. A doua zi cand il deschid este 37%. Ce s-a intamplat? Este prima data cand face asa ceva si abia de 2-3 luni il am. Mentionez ca n-am jocuri si nici cine stie ce aplicatii care sa consume bateria in halul acesta.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să mai ștergi din aplicații, fiindcă există una (poate chiar mai multe) care consumă f mult. Acum, tu știi ce ai instalat ultima dată în telefon, chiar înainte de a se întâmpla asta. Dacă ești neliniștită, poți întreba la un service. Dar înainte de asta, șterge din aplicațiile care nu necesită prioritate. Și așa, poate că se rezolvă problema.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acum încarcă?

| ELlYUtZa explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru ELlYUtZa):

Deci problema e rezolvata?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să-l încarci și la o altă priza de curent. Dacă nu, vezi dacă cu un alt încărcător se întâmplă același lucru. Și nu cred că-i recomandat să-l lași la încărcat întreaga noapte.

| ELlYUtZa explică (pentru floresdemayo):

Nu l-am lasat peste noapte. L-am pus la 8 seara si l-am scos la 10 jumatate tot seara. Iar a doua zi l-am gasit cu 37%.

| floresdemayo a răspuns (pentru ELlYUtZa):

Încearcă să mai ștergi din aplicații, fiindcă există una (poate chiar mai multe) care consumă f mult. Acum, tu știi ce ai instalat ultima dată în telefon, chiar înainte de a se întâmpla asta. Dacă ești neliniștită, poți întreba la un service. Dar înainte de asta, șterge din aplicațiile care nu necesită prioritate. Și așa, poate că se rezolvă problema.

| lilith16 a răspuns:

Am păţit si eu..cand vezi ca nu se încarcă si ca rămâne la o cifra anume deconecteaza-l de la incarcator si conecteaza-l la loc. e ceva de moment

| 124as a răspuns:

Daca nu e de la priza sau incarcator
S-ar putea sa nu acumuleze baterie si se descarca singur asa am patit si eu te duci la un gsm e 50 ron reparatia