| SRD16 a întrebat:

Help! CE PROFIL SA ALEG.Am nevoi de cateva sfaturi, am doar doua obtiunii :
1.Sa raman la profilul la care sunt turism si alimentație profesionala fac 5clase (repet a 11-a de 2 ori ) nu voi luat bac-ul (pentru nu ma pricep deloc la mate) dar in schimb voi invata germana si engleza in particular sa stiu macar doua limbi si o meserie sau chiar mai multe.
2.Sa ma transfer din sem. 2la stiinte sociale, dau bac-ul daca reusesc voi face si o facultate si dupa nu stiu ce voi face

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta clar.
La stiinte sociale inveti deja limbi straine.Din cate am inteles sunt 6 ore pe saptamana de limbi moderne.

| AdrianTzar a răspuns:

Înveți limbile străine și iei și bacul, că nu e așa de greu, mai ai timp dacă incepi de ACUM happy

| Andrei277 a răspuns:

Sal a 2 varianta clar, si eu am fost intr-o situatie de genu, doar ca m-am transferat anul acesta de la turism si alimentatie la filo DA in a 12-a laughing o sa fie greut dar merita happy