| ~p!$iii~ a întrebat:

Help!sad Duminica mama pleaca la tara, si eu vroiam sa raman acasa, cu tata, dar cand i-a spus aseara a zis ca nici nu vrea sa auda, sa ma ia mama cu ea la tara, pentru ca el munceste de la 13:00 la 22:30, si acum cateva saptamana cand a inceput munca, mama era tot la fel la tara, si eu am intrat la 21:00 buna-bazata ca el vine mult mai tarziu, de unde, avusese protectia muncii in primele zile si a ajuns la 19:00 acasa. De asta acum i-a spus mamei sa ma ia la tara, pentru ca asa cum am intart atunci la 21:00 acum pot sa intru in casa odata cu el, si ca nu vrea sa stea cu grija pentru mine. Acum am nevoie d ajutor, cum pot sa il fac sa aiba din nou incredre in mine, atunci a fost pentru prima data cand am gresit cu ora d intrat in casa, vreau sa raman in oras, cu prietenul, prietenele, si nu stiu ce argumente as putea sai aduc ca sa fie de acord si sa aiba din nou incredere in mine, nu mai am 2 ani ca sa dau foc la casa, sa o inund, sau sa uit sa inchui usa. Cele mai multe, si bune argumente primesc fundita. Multumescsad

Răspuns Câştigător
| pitikaaaa a răspuns:

Poi pur si simplu zii sa stabiliti o ora de intrat in casa(daca el spune la 20:00 sa fii iun casa uh sa nu faci mofturi) si sa respecti ora(ba chiar sa intrii mai devreme cu 5-10 min) ca sa vada ca poti respecta ora de intrat in casa si ca atunci a fost o intamplare care nu se va mai repetabig grin.
Incredera nu va avea asa ca dintr``un "BUM" increderea va aparea pe parcus
uh ai putea sa ii zici "ca nu vrei la tara fiindca nu ai ce face si ca iti place aici. Si ca ii promiti ca acea intamplare cu intratu mai tarziu in casa nu se va mai intampla"big grin

Succes:*

5 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Pai asa am patit si eu cu intratul in casa.Pai poti sa le zici parintilor ca stai in apropierea casei tale, iar cand o sa te duci acasa o sa te conduca prietenii ca sa nu patesti nimic. Poti sa-i mai zici ca ai X ani si ca si copii mai mici stau afara pana mai tarziu.

mira
| mira a răspuns:

Pentru a-i recastiga increderea pentru inceput trebuie sa te conformezi si sa mergi cateva zile la tara.

| diana_9674 a răspuns:

Pff.stiu sentimentul exactstraight facePai incearca sa-i convingi ca nu ai ce face la tara, te plictisesti toata ziua[eu asa le zic si functioneaza]. in schimb la oras iesi cu prietenii te distrezi etc. Zi-le pur si simplu ca vrei sa ramai acasa.Si daca te lasa respecta programul dat si fa tot ce zic ei astfel le vei recastiga increderea.succes:*

| cosmina16 a răspuns:

Explicai ca atunci ai intrat atat de tarziu pentru ca erau multi prieteni de ai tai afara si ai pierdut notiunea timpului

alinta-te putin pe langa ei(la mine merge)batting eyelashes

cati ani ai? prietenele tale pana la ce ora stau afara? spune-le sa iti mareasca programul pentru ca este vara si se intuneca si tarziu

daca ai fix. spune-le sa te sune pe fix la ora 8 sau cand trebuie tu sa fii in casa ca sa le demonstrezi ca esti acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa-i zici chestia asta "ca nu mai ai 2 ani." si poate o sa tine
si increderea nu se recapa atat de usor
dureaza ceva timp
Eu cand vreau ceva de la mama sau tata sunt cuminte si fac tot ce zic ei
blushing
cel putin la mine functioneaza incearca si tubatting eyelashes