| BaLOnAs99 a întrebat:

Help me! Se apropie halloween-ul si nu am costum.Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Pai stii tu, ce spun eu acum multi oameni nu prea stiu.De halloween se constumeaza in ceva infricosator nu in vedete sau printese si alte chestii.Idei:
-Extratrestru: creaza`ti o masca dintr`o hartie verde sau cumpara una de la magazin iar un costum mai strampt si asortat ok?
-Vrajitoare : Palarie gasesti la magazin, o peruca daca vrei, incearca sa iti faci o bageta sau matura sau sa le cumperi de la mangazin, pelerina daca, o rochie asa putin mai veche sau neagra, si un machij puternic.
-Fantoma: un cearceaf alb doar cu gauri pentru ochi atata tot.
-Zombie : picteaza`te pe fata sau ia`ti o masca, ia`ti haine rupte si murdare asa cam cu praf si putin mai vechi.
-Mumie: hartie igienica sau ceva servetele albe lipite de tine cu un lipici puternic.
Succes sper sa castigi daca ai concurswinking

| Blackaannee a răspuns:

Cu cateva zile (sau saptamani pentru impatimiti) inainte de Halloween incepe agitatia: cu ce ne costumam, in ce ne-ar sta bine, si ce ar fi cel mai haios, respectiv infricosator.
Pentru cei in pana de imaginatie, noi va oferim un top al celor mai populare costume pentru noi fetele.

1. Vrajitoare
Costumul la care ne gandim primul cand vine vorba de Halloween, noaptea in care vrajitoarele de pretutindeni se aduna. Pentru cei comozi, este si foarte usor de realizat! Tot ce iti trebuie este o palarie tuguiata neagra, si o costumatie in aceeasi culoare. Insa exista si variante mai complexe, care necesita un pic mai multa migala, dar efortul merita atunci cand va vor vedea toti in vrajitoarea sexy si "fermecatoare" in care v-ati transformat!

2. Mireasa moarta
O tema clasica in ceea ce priveste Halloween-ul, des intalnita in filmele din aceasta perioada, mireasa moarta presupune: o rochie de mireasa zdrentuita, stropita artistic cu "sange" si cateva vanatai, zgarieturi si alte cicatrici infricosatoare lipite pe fata, maini si decolteu. Succes garantat!

3. Contesa
...moarta de preferinta! O pudra de ten galben pal, combinata cu putin fard alb pentru o culoare cadaverica este un must!

4. Printesa zombie
Si a stat si a asteptat frumoasa domnita pe printul charming, dar el nu a mai venit, astfel ca ea s-a transformat in zombie ce bantuie petrecerile de Halloween in rochia ei de gala!

5. Vampirita - sotia lui Dracula
Sotia lui Dracula, cel mai temut dintre vampiri, isi gaseste perfect locul intre petrecareti in noaptea spiritelor. Pentru aceasta costumatie nu uitati caninii de vampir lucitori acasa!

6. Iepuras playboy
De altfel number 1 in topul costumelor la balurile mascate regulate, in aceasta noapte din an este de abia pe locul 6, dat fiind neconcordanta cu tema "creepy" a petrecerii la care veti merge. Insa asortati cu o pereche de dinti falsi de vampir, veti avea un succes nebun!

7. Un drac de femeie
Ce e mai usor si mai sexy decat o pereche de cornite rosii, si o codita atarnand strengar, pe langa o fata de ingeras?
Pentru efect complet: ruj rosu intens de buze, asortat la o fusta de piele scurta!
Veti cuceri garantat orice fantoma sau vrajitor ce va va invita la dans in noaptea de 31 octombrie!

8. Ingeras
Dracusor nu va place? Atunci ingeras poate se potriveste mai bine cu personalitatea! Daca adaugati si o codita de dracusor, iesind sagalnic de sub hainele albe imaculate, este costumatia perfecta pentru a induce in eroare orice "victima"!

9. Femeia pisica
Catwoman este misterioasa, tulburatoare si sexy, si o costumatie ideala de Halloween. Masca de pisica inocenta ascunde trasaturile fetei, lasand sa se vada doar buzele rosii, unghiile negre si lungi sfasaie precum ghearele unei pisici salbatice, iar tinuta trebuie sa fie neagra, mulata si provocatoare.
Vei fi regina petrecerii cu siguranta!

10. Gheisha
Anul acesta a fost in voga filmul "Memoriile unei gheishe", iar moda a avut puternice inspiratii orientale. Asa ca de ce sa nu te costumezi intr-o gheisha la petrecerea de Halloween. Cu un evantai in mana, o floare in cocul japonez, si un kimono sa te imbrace, vei fermeca pe oricine prin gratia si sensibilitatea specifica gheiselor. Nu uita de incaltamintea cu platforma traditionala, dar nici sa te fardezi cu migala pentru o adevarata frumusete asiatica!

| BaLOnAs99 explică:

Multumesc mult.Nu aleg un raspuns castigator pentru ca imi plac toate.PS:voi fi pisicuta.

| xXGumiTsAXx a răspuns:

Fantoma, dar nu clasica happy Uite:
Iti ciufulesti parul, il dai cu spuma, il vopsesti negru [daca nu-l ai sau daca te lasa mama ta, daca nu lasa'l cum e el] taie un cearsaf, astfel incat sa fie cam ca o rochie, coase'l intr'o parte pe marimea corpului tau, picioarele sa fie goale, rochita aceea facuta de tine tai-o in anumite locuri si coase'o asa incat sa se vada, murdereste'o de ceva ce seamana cu sangele, in mana sa ai un iepuras rupt si patat de ceva ce sa imite sangele, si tu sa fi murdara de ceva ce sa imite sangele:* succes

| Bibi_Bianca_2001 a răspuns:

Pai eu te-aș sfatui sa te gandesti bine in ce vrei sa te costumezi si daca ai nevoie de ajutor la costum poti ruga un părinte si aca esti hotărâtă sa îl faci singură, poti sa iei niste haine mai vechi care nu iti mai trebuie si niste material gen: foarfeca, lipici, scoci, ață, carton si altele. Sper ca ti-am fost de folos!