| puffika a întrebat:

Help me! V-am povestit de cele doua fete de la intrebarea asta

http://www.TPU.ro/......oate-avea/

pana la urma am ramas cu cea de varsta mea. Dar nu stiu daca pot avea incredere in ea dincauza ca vara i-a dat voie prietenei mai mici sa sune si sa se dea drept ea si eu am zis tot ce am discutat eu cu cea de varsta mea adica am dat de gol totul, cand eram plecata la tara.

Am aflat ca pritena cea de varsta mea a stat la inceput cu mine doar pentru baiatul care ii place ca locuieste la mine in bloc si mi-a zis ca apoi nu a mai stat doar pentru el fiindca am descoperit ca avem aceleasi lucruri in comun si am inceput sa ne intelegem foarte muult.

Oricum este o poveste foarte lunga dar i-am facut pritenei de 12 ani
(eu am 14) exact ce mi-a facut ea mie m-am dus la ea impreuna cu cea de varsta mea si i-am spus "Nu mai stau cu tine ca esti o persona rea, camergi ciudat si ca esti cam mincinoasa", ea plangea si acum ma simt putin cam, dra si eu am plans cand ea a venit la mine si mi-a zis toate astea.Stiu ca razbunarea nu este folositoare si vad acum dar nu am putut rezista.

Credeti ca am procedat bine? voi ce ati fi facut in locul meu?

1 răspuns:
| BoboooBubuuu a răspuns:

Normal ca am fi facut la fel. O prietena adevarata nu ar fi stat langa tine doar pentru un baiat. Mai tarziu isi va da seama ca el nu este perfect asa cum a crezut inainte. Asa se intampla mereu. Razbunarea are sens, si tu nu ai facut-o din placere ...ai facut-o pentru ca nu te-ai simtit bine atunci cand ea a facut asa o fapta. Sti cam se zice "Razbunarea e dulce". Iar o data ce ai facut-o nu ti se poate intoarce inapoi. Tu nu iai facut ceva foarte rau. Doar i-ai ranit sentimentele pe care alta data poate ca nu le avea si abia acum si-a dat seama. Si eu ma vor razbuna cat de curand pe cineva. Si crede-ma ca nu voi suferii de loc. Eu zic sa te linistesti si sa iti vize de treaba ta. Te kiss dulce. Succes si capul sus. Papa