| ANONIMUUUUUUUS a întrebat:

Buna am o problema am fost mai demult impreuna cu un baiat dar m-am despartit de el din cauza unei curve pe care stiam ca el o placea si surpriza dupa o zi s-a combinat cu ea iar eu de atunci inca mai tin la el foarte mult adica totul a inceput ca eram cei mai buni prieteni si pana la urma am ajuns impreuna cu toate ca s-a sfarsit urat pentru mine in fine acum noi tot vorbim ca prieteni foarte buni si eu inca tin muult la el doar ca si prietenei mele cele mai bune tot de el ii place si sufera foarte mult pentru e iar eu nu i-am zis ca eu mai tin la el pentru ca dupa nu vom mai fi prietene si in fiecare zi imi povesteste de el iar eu ma simt foarte rau din cauza asta mai ales ca el a zis ca nu vrea o relatie pana dupa examen cu nimeni in fine e mai mult de povestit dar cam asta e rezumatu as vrea sa stiu ce sa fac adica tin prea mult la el si nu pot sa il uit. Va rog cat mai repede FUNDA...

Răspuns Câştigător
| Carina16 a răspuns:

Buna! Prefer sa iti spun asta direct, baiatul asta nu te merita! Odata ce el a renuntat la tine in favoarea altcuiva, unde este rostul sa-ti incalci respectul de sine, pentru ce? Pentru ca, prin absurd, sa va impacati iar ca apoi sa te lase pentru altcineva? Crede-ma ca odata ce a facut asta o data, o va face si a doua oara. Multi dintre noi am trecut macar odata prin asa ceva, eu una, te inteleg foarte bine, dar stii vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Arata-i la fraier ce a pierdut, respecta-te pentru a fi respectata si ai grija de tine. P.S.: Nu te ingrijora in privinta relatiei tale cu prietena ta, cu cat sunteti mai bune prietene, cu atat situatia se va rezolva mai repede de la sine. Te pup kiss

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Chiar nu vă înțeleg, domnițelor... Ăsta nu dă doi bani pe voi și voi sunteți îndrăgostite peste cap. Te-a lăsat pentru alta și tu suferi, crezi că îi pasă? Caută niște activități care să îți ocupe timpul, o să îl uiți imediat.

| SkyPilot a răspuns:

Uita-l, nu mai poti avea incredere in el. A facut-o odata, o va mai face si alta data si acum va fi mai usor pentru ca stie ca il ierti. Spune-i si prietenei ca sa stie ce poama e baiatul.

| Neuronul a răspuns:

Te-a lăsat pentru alta!
Tot ce poţi să faci este să îţi vezi de viaţă!
Nu-i spune prietenei tale că încă îl mai placi pe acel băiat, pentru că după aceea prietenia voastră se va destrăma.
Sfătuieşte-o şi pe ea să-şi vadă de treabă!