| anonim_4396 a întrebat:

Help!
O problema problematica cu care ma confrunt timp de ani intregi
Deci, am avut cindva o colega de clasa, mi-a placut inca din clasa 10, atunci inca eram verde la cap si neserios pina chiar recent, pina a veni din USA, am inteles ca chiar o vreau.Din clasa 10, pina in prezent m-am saturat de aventuri de tot felul, ea insa e acea persoana serioasa. Ne simtim foarte bine de fieare data cind ne intalnim la prieteni la party, ma face sa fiu nebun dupa ea,si tot timpul nu gasesc curajul sa-i spun totul,chiar daca ea,se pricepe ce simt pentru ea si ce vreau,a avut recent o despartire,relatia a durat cam mutisor,acum ea nu e gata de intilnire,eu insa ma tem din nou sa nu o pierd, chiar daca nu a fost a mea niciodata!
Toti prietenii nostri stiu, se vede de la o posta ce inseamna ea pentru mine, insa ceva imi incurca sa-i spun si....in general, sunt confuz! NEBUN dupa ea!
nu stiu...ce sa astept, cind, cum sa-i spun?
please help me!(

1 răspuns:
| InVPent a răspuns:

Dacă "suferă" după fostul încearcă să o consolezi și găsește momentul perfect să îi spui cât de mult o placi. ( ai grijă dacă faci asta, sunt șanse să cazi în nesfârșitul friendzone )
Dacă nu suferă, fii bărbat! Găsește un moment oportun când sunteți doar voi doi și ...gata. happy
Bafta!