| reea97 a întrebat:

Help TPU! nu stiu ce sa fac mi se pare ca prietena mea cea mai b una incearca sa ma imite are multe haine ca ale mele, se comporta ca mine, si pe langa faptul ca oricum semanam destul de mult ceea ce nu e deloc un avantaj...de la un timp chiar am inceput sa fiu destul de invidioasa pe ea si ma enervez din orice, ma tem sa nu mi ia loc adica daca mie imi place de un baiat el sa nu o placa poate e un pic si vina mea deoarece ea inainte nu era deloc cum e acum(nu se aranja se imbraca mai urat)si de cand am inceput sa fim prietene s-a mai schimbat nu stiu ce sa fac sa-mi scot ideile astea din cap care de la un timp sunt tot mai dese si chiar nu ma mai pot concentra la nimic daca nu as mai vorbi cu ea m-ar puta ajuta?

Răspuns Câştigător
| alter4ego a răspuns:

Daca este prietena ta cea mai buna ar trebui sa te bucuri ca ai incurajat-o sa fie mai feminina, nu are cum sa fiti la fel crede-ma, probabil te referi ca te copiela stilul tau, dar belive me daca acel baiat pe tine te place nu o sa aiba ochi pentru ea nici daca se imbraca identic ca si tine. cel mai bine este sa nu o bagi in seama pentru ca la urma urmei tu este "sefa" la imbracaminte si arata-i ca ai gusturi mai bune ca ea. Dar cred ca doar ti se pare tie si esti un pic geloasa su iti este frica sa nu iti ia locul de langa acel baiat. bafta si remember, o prietenie nu trebuie sa fie stricata de nimeni.winking

2 răspunsuri:
| bunnylover537 a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta mai mult sa vorbesti cu ea deschis despre asta, daca tii la prietenia voastra. Explica-i totul in termeni frumosi, diplomatic, sa n-o ranesti. Daca nu insisti sa pastrezi buna relatie, indeparteaza-te de ea, dar lent, nu printr-un viraj brusc(o cearta urata etc)

| Ancky a răspuns:

Ai ratat colectia Bershka de anul trecut? O gasesti la Miau Miau cu pana la 70% mai ieftina. Nu crezi? Intra sa vezi!
http://www.facebook.com/MiauMiauSale