| IustinaSiAtat a întrebat:

HELPPPPP! A inceput scl si avem un prof de mate oribil...care ne-a dat teme fara sa ne predea.va rog ajutati-ma.cum adica: sa se scrie sub forma de fractie zecimala infinita numerele: a.3 b.15 supra 8, c. minus 1 supra 4, f. minus 2supra 3, g. minus 29 supra 11si h. minus 123 supra 13... va rog ajutati-ma.promit funda celui mai corect raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-a dat teme fara sa va predea probabil din cauza ca lucrurile astea trebuia sa le stiti deja din anul anterior, deci vrea sa vada cat stiti.

2 răspunsuri:
| Twatwaffle a răspuns:

3 pe 1 5 pe 8 fa impartirile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A)3 pe 1 b) 15 pe 8 c)-1 pe 4 d)-2/3. Restul faci tu.Eu cred ca lucrurile acestea trebuiau invatate in anul precedent, poate ca ai uitat.