| Karmen93 a întrebat:

Heu dati-mi niste povesti de groaza.

Răspuns Câştigător
| AneDăă a răspuns:

Dintr-o data m-am trezit, in mijlocul noptii.Cred ca din cauza frigului, nu stiu sigur.Parca batea vant in camera.Patura nu mai era pe mine.Eram aproae gheata.Am vrut sa ma duc la baie.Am incercat sa ma ridic dar parca picioarele erau ingetate.

Am deschis usa si mergeam pe holul cel lungmergeam continuu.Parca dintr-o data am observat ca mergeam prea incet.Nu aprinsesem lumin si in jurul meu era bezna.

Cand am ajuns in dreapta usii de la baie, am vazut ca acolo era lumin aprinsa.Am intrat. Ma uitam de jur imprejur si deodata ochii mi sa-u atintit spre cada.De felul mau sunt mai fricoasa dar atunci nu simteam nici o frica.M-am apropiat.Am vazut in cada o fata intinsa, intepenita. Avea capul intr-o parte, astflel incat eu nu ii puteam vedea fata si (acum nu imi vine sa cred de ceea ce am facut)m-am aplecat spre ea sa ii intorc fataParca semana foarte bine cu cineva dar nu imi dadeam seama cu cine.Am privit-o in ochi si parca incepea sa-si revina. Atunci am simtit cea mai mare frica din lume,incremenisem,eram zapacita si tremuram toata, vroiam sa fug iimediat.Dar cand am pus mana pe usa m-am adus aminte ca nu m-am spalat pe maini si m-am intors Fata aceea nu mai era acolo, cred.Am deschis apa dar nu se auzea nici un zgomot si atunci m-am dat seama ca nimic din ce se intamplase nu avuse nici un zgomot.pana atunci nu auzisem nici un sunet.Am privit in oglinda.dar nu vedeam nimic, nu ma vedeam nivi pe mine
M-am trezit brusc.era dimineata nu intelegeam ce se intamplase.cred ca tot ceea ce se intamplase a fost un visDar mi-am dat sama cu cine semna fata aceea cu mine. Oricum...ma durea gatul ingrozitor toata noaptea dormisem cu capul pe genuchi smug smug Fundita?

3 răspunsuri:
| Crystynyk1 a răspuns:

Intra pe siteul www.spectrulrealitatii.ro acolo gasesti cele mai infricosatoare povesti. Unele sunt chiar adevarate. Funda?

| ღLaviღ a răspuns:

Cine suna?
Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale,hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

Un vecin de-al meu mi-a spus o poveste, si nu stiu daca este adevarata pentru ca eu l-am tot intrebat daca este adevarata si de 3 ani im tot spune ca este adevarata si ca nu are de ce sa ma minta, asa ca vo spun si voua.
A spus ca este la tara la el o casa parasita si ca el cu verisorul lui si cu fratele lui stateau pana seara si se distrau pe acolo.Un prieten de-al lor un om batran isi mai lasa oile prin gradina casei pentru ca este iarba buna pentru oi.Si intr-o zi ei au gasit o oaie moarta, si au ingropat-o in gradina si au pus un semn la ea ca sa stie unde au ingropato.In acea zi ei au incuiat usa casei acelea si au pus niste scanduri pe usa ca sa nu intre nimeni pentru ca becurile si prizele sunt alimentate cu curent, si sa nu intre cineva ca sa consume curent.Si a doua zi au plecat la lucru pe camp. A treia zi au venit si au descuiat usa si ce credeti ca au gasit in casa, oaia moarta cu matele scoase si plin de sange pe pereti.Dar vecinul meu mi-a spus ca nu avea cum sa intre nimeni in casa pentru ca numai ei aveau cheia si au batut scanduri in usa si au sigilato.
Un batran de acolo le-au spus ca in casa aceea a murit o femeie electrocutata, si ca se mai aude seara zgomote ciudate venind din casa. Dupa ce s-au intamplat acestea ei nu au mai intrat in casa si stateau numai prin curte, si intr-o seara au vazut ca pe acoperis ca niste tigle care au inceput sa se miste si dintr-o data a inceput un vant puternic si s-a trantit poarta foarte tare.Cand au vazut au fugit spre poarta si cand au dat sa o deschida nu au putut, poarta era incuiata. Atunci au sarit poarta si nu au mai mers acolo niciodata.

poveste reala pe care am auzit-o de la un prieten. El are 15 ani si munceste la tara la o familie. adica are grija de animale si altele. Si intr-o noapte dupa ce termina el de muncit (nu-s tiu ce ora da era bezna afara) pleaca acasa, merge pe drum normal si pe urma trebuie s-o ia pe ulitza (rodina) unde nu e lumina decat cea reflectata de luna. Merge el ce merge pana ajunge km pe la jumatatea drumului si trebuie sa treaca calea ferata numai ca el nu trece deoarece aude ceva in spatele lui, ceva foarte tare, un zgomot de animal da foarte ciudat, de nedescris (ceva in genu de o combinatie a mai multor animale). Acesta se intoarce si vede in spatele sau dupa gardul din stanga lui o "creatura", era un fel de animal, un fel de lup numai ca mult mai mare cu picioarele foarte lungi si indoite invers (nu mai stiu ce culoare avea exact). Imediat ce l-a vazut s-a speriat si a inceput s-o ia la fuga, in acelasi timp uitaandu-se in spate si vede cum "creatura" incepe si ea sa alerge da din sarituri adica sarea vreo 20-39 metri de o data si cand ajunge la garda isi ia avat si sarea pna peste gardul din cealalta parte adica extrem de mult. Noroc ca prietenul meu statea la prima casa de langa linia ferata si a ajuns repede si s-a inchis bine in casa. Apoi mi-a spus ca cica cainele a latrat toata noaptea de parca turbase si ca auzea intr-una batai la usa si la geam si diferite zgomote ciudate. A doua zi dimineata cainele umbla prin curte lantul in care era tinut disparuse...

reala. un prieten de al meu cand s-a dus la biserica a vazut cu se misca crucea si la chemat isus la el.in fine s-a speriat oleaca cand m-i spus aproape ca plangea. dupa aia s-a in vacanta de vara s-a dus la bunica lui la tara si era o prtrecere unde se tinea dupa 10.noaptea3zile la rand (nu stiu ce se petrecea(dar in fine si s-a dus la petrecere si vede o fata superba cu o rochie alba semana ca de mireasa si normal cum se da el mare si tare se duce si intra in vb cu ea danseaza, rade.cand a condus-o acasa i-a spus sa o lase la stalp.zis si facu a doua seara la fel o intreaba cum o cheama ca la cat de emotionat era a si uitat la fel dupa petrecere o conduce pana la stalp, ce nu v-am zis ca dupa stalp era cimitirul si cateva case. ziua sta de vb cu o prietena si ii povesteste de ea cind ii spune numele ei aia se uita ciudat la el si ii spune ca nu are cum ca fata aia a murit cu 2 ani i urma avea 17 ani s-a dus la cimitir si s-a convins ca era aceeasi fata din fotografie si ca a ingropat-o cu rochie de mireasa ca fetele care nu apuca sa se marite si care vroiau acolo lo ingroapa in rochie de mireasa.

eram la bunica-mea la tara si dormeam ca cu o verisoara de-a mea in spre seara ies afara si vad o broasca la cre vroiam sa o omor dar bunica nu m-a lasat ca a zis ca rau daca o omori mai ales daca e cusuta la gura am ramas cand ma duc ma uitam la tv cu verisoara am auzit ca si cum a cazut o galeata de tabla ca asa e acolo nu m-am speriat prima oara dar verisoara-mea da zice ca mereu se aude si nu stie de unde desigur eu nu dadeam imp pana cand am inceput sa aud cum spargea cineva farfurii in casa eu o trezeam pe mami si zicea ca nu se aude nimic ca imaginatia imi zoca feste dar auzea si verisoara am ramas toata noaptea treze si auzeam cum vb oameni in casa eram bagata in plapuma si dupa aceea auzeam pasi indreptandu-se inspre mine parca simteam cum ma atinge cineva dar nu-mi facea nimic si se auzea o voce de barbat de atunci nu am mai trecut pe la bunica o sun dar nu mai trec

| Yannku a răspuns:

Hei lavin prima pov pe cat si restul sun aiurite laughing cum sa stii ce sa petrecut cand bietu Mihai cica disparuse nu-l mai vazuse nimeni! a fost camere de filmat ca in filme?laughing