| Anita337 a întrebat:

Hey, acum cateva saptamani mi-am facut acasa 5 gauri in urechi(3 intr-o ureche si 2 in cealalta ureche). As vrea sa-mi fac si in cartilaj dar mi-e frica ca poate apare ceva, pentru ca am auzit ca daca faci in cartilaj iti apar ceva duluri la ureche. E adevarat? Si inca o intrebare, pe o scara de la 1 la 10 cat de mult doare?

1 răspuns:
| Lina1993 a răspuns:

Salut! si eu mi-am facut in liceu singura gaurile din ureche, inclusiv una in cartilaj. Daca in cazul celorlalte gauri a mers treaba ok si nu m-a durut cine stie ce, in cartilaj m-a durut mai tare pentru ca e pielea mai groasa si nu a fost deloc o idee buna sa ma bag singura s-o fac. Au trecut cam 10 ani de atunci, gaurile le mai am dar in schimb cea de la cartilaj e un pic umflata, asa s-a vindecat. Propunerea mea este ca macar cea din cartilaj sa o faca cineva priceput, eventual la un salon, am prietene care si-au facut la salon si vindecarea a fost perfecta