| Oara_Codrut_1992 a întrebat:

Hey, am mare nevoie de ajutor.

M-am inscris la balul bobocilor si la repetitii am facut o prostie, iar cei de a 12-a m-au dat afara.

Intrebarea care este:au voie sa ma dea afara de la bal elevii de clasa a 12-a sau nu?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca au din moment ce ei sunt organizatorii

| Bondarel99 a răspuns:

Balul e organizat de elevii de a 12-a cu sprijinul liceului, nu directorul și profesorii se ocupa de preselecții, deci dacă elevii de a 12-a considera ca nu ai un comportament civilizat e perfect normal sa nu te lase sa participi.

| bogdan324 a răspuns:

Pffttt...ce dragut!
Eu in primul an de liceu n-am dat doi bani pe balul ala, mi-am folosit timpul sa iau note bune pe primul semestru ca pe al doilea nici sa nu prea mai vin, adica veneam asa la plesneala sa imi incheie media.
Pe bune, chiar vrei sa iei parte intr-un eveniment unde sunt niste infumurati ca aia?

| sierra1 a răspuns:

Da, cei dintr-a 12 a sunt șefii și lor le place asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai făcut?

| Oara_Codrut_1992 explică (pentru anonim_4396):

Aveam 2 sltele pe jos de acelea pentru sport si stateam mai multi pe ele si se trezeste o fata de a 12-a sa ne spuna sa ne ridicam,si eu nu m-am ridicat, acea fata mi-a tinut moralo, ok, da cand am vrut sa zic si eu ceva a spus ca nu o intereseaza si i-am zis"cum eu trebuie sa te ascult pe tine, asa trebuie sa o faci si tu" s-au strans toti si dupa un minut mi-au zis sa imi iau lucrurile si sa plec ca eu nu mai merg la bal! nu e prostie dar ma rog...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oara_Codrut_1992):

Dă-mi numărul ei că mă iau eu de ea

| Oara_Codrut_1992 explică (pentru anonim_4396):

Macar spune-mi ce sa zic, din cate stiu eu la bal participa cine vrea
nu cine vor cei de a 12-a...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oara_Codrut_1992):

Participă cine vor ei, ameninț-o cu bătăia sau ceva

| Oara_Codrut_1992 explică (pentru anonim_4396):

Am Facebook-ul!

| MGEORGESCU a răspuns:

Din ce stiu eu elevii de clasa 12-a sunt cei care se ocupa de organizarea balului(cauta sponsori, creaza si vand bilete, participa la preselectii/repetitii, etc), iar daca ei considera ca tu nu ai un comportament adecvat in respectivul context si nu numai, au dreptul sa te dea afara. Ei sunt cei care decid care vor fi participantii balului, banuiesc ca au anumite criterii dupa care fac selectia, iar daca tu zici ca ai facut nu stiu ce prostie si ei considera ca e improprie pentru astfel de evenimente au tot dreptul sa elimine.

| Oara_Codrut_1992 explică (pentru MGEORGESCU):

Am scris uita-te la comentariul meu...

| MGEORGESCU a răspuns (pentru Oara_Codrut_1992):

Consider ca a comis un fel de,, abuz", a profitat de faptul ca este una dintre organizatorii evenimentului si i-a convins si pe ceilalti sa te elimine. Tu nu ai procedat corect la randul tau, nu trebuia sa te iei la discutii cu ea, cine de cine asculta sau altele, era clar ca tu trebuia sa te conformezi asemeni celorlalti participanti si nu mai era nici o discutie, ea a simtit prin gestul tau ca i-ai subminat autoritatea si a actionat ca atare.

| Oara_Codrut_1992 explică:

Nu il am...

| Cleo96 a răspuns:

Ma bine te ridicat si gata?

| 07anamaria2005 a răspuns:

Nu... Vorbește cu un profesor care se ocupa cu el