| gaby0512 a întrebat:

Hey.

Am o dilema, m-am certat cu cea mai buna prietena acum 2 ani si nu am mai vorbit de atunci, zilele trecute i-am dat sms sa vad daca e in regula si mi-a raspuns.
Dupa m-a intrebat daca mi-am facut alta prietena si i-am spus ca da, dupa s-a suparat si a spus ca ii pare rau pentru ce s-a intamplat in trecut.
Ce spuneti sa o iert?
Nu vreau sa ma cert cu noua prietena, tinand cont ca baie mi-a fost mereu alaturi.Dau funda

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si nu poti sa ai 2 prietene deodata ca n-am inteles?

| GabyT10 a răspuns:

Nu are de ce sa se supere noua prietena. Daca stai sa te gandesti si vechea prietena ti-a fost alaturi, merita sa o ierti.Ati stat destul certate. Puteti sa fiti un grup de 3 cele mai bune prietene, nu vad de ce nu ati putea.Eu cred ca veti intelege bine, iar prietena cea noua (daca iti este cu adevarat prietena) o va accepta pe cea veche (este valabil si invers) happy.