| ARYANNA555 a întrebat:

Hey!
Am o intrebare... voua vi se pare normal ca un copil de 11 ani ca mine sa nu aiba voie sa iasa la 20:30 in fata portii cu prieteni? Pt ca mama mea nu m-a lasat si nu mi se pare corect.voi ce credeti.
Cine are dretate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Este normal sa nu te lase la ora aia.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca parintii tai au perfecta dreptate, esti micuta la 11 ani si la ora 20 este bine sa fii in casa.
Nici eu nu mi-am lasat copii dupa ora 8 pe strada, nici macar la poarta, ca sa-i protejez si sa nu risc nimic.

| Justme1997 a răspuns:

Are dreptate, esti micuță si 8 jumate este destul de tarziu

| wpetterssone a răspuns:

Stai liniștită. Mama ta are dreptate. Eu aveam interdicție mult mai devreme de a veni acasă (de la o întâlnire cu câțiva prieteni sau de la cinematograf sau de la bibliotecă), pentru că la noi se întunecă mult mai devreme.
Și să știi că nu regret nimic pentru că am avut strictețe.

| Ardel_Răzvan_1998 a răspuns:

Este sfarsitul verii totusi, si se intuneca destul de repede, dar totusi ar putea sa te lase macar pana la 21:00.