| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea vrea sa iasa cu un baiat care mai de mult i-a zis ca vrea sa fie cu ea mai mult decat prieteni si m-a intrebat daca o las. Eu i-am zis ca ea stie daca vrea sa iasa cu el sau nu.
Voua vi se pare normal?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E vremea sa faci cu mana spre ea si sa te uiti la apus de soare, dupa te intrebi ce e mai bine pentru tine singuratatea si schimbul de femei, sex distractie sau alta dezamagire cum ai avut-o cu asta

| Adry05 a răspuns:

Depinde cum îl vede ea pe el. mă gândesc că dacă simțea ceva pentru el era cu el nu cu tine, nu? Eventual spune-i să ieșiți să ți-l prezinte și ție.

| Violleta2022 a răspuns:

Cumva ea este curvulita si tu proxenet, sa-ti ceara voie sa se... cu altii?

| anonimg a răspuns:

Nu, nu o lăsa să iasă cu altul. Asta înseamnă că încă sunteți împreună, și vei suferi.
Celălalt se poate culca cu ea, și la urmă vei suferi. Dar chiar dacă nu se va ajuge până acolo, nu o lăsa sub nici o formă să iasă cu un alt băiat.
Fie față, fie băiat, nimeni nu are dreptul să-și facă altă relație cât timp este deja într-o relație.
Spune-i prietenei tale că te-ai pripit și nu te-ai gândit când i-ai spus ca să facă ce vrea. Dar nu o lăsa sub nici o formă să iasă cu altul cât timp sunteți împreună.
Dacă ea se va încăpățâna și va ieși cu acel băiat, trebuie să te desparți de ea.
Fetele/femeile sunt mai slabe de caracter; tu nu trebuie să fi așa, ci trebuie să ști să protejezi relația și să o stăpânești. Nu poți nici să o forțezi pe prietena ta să nu iasă cu altul, dar nici să-i dai mână liberă să facă asta.
Chiar în clipa asta i-a legatura cu ea și spune-i că nu ești de acord să iasă cu altul. Și că dacă va ieși, va ieși și din viața ta. Și trebuie să iasă din viața ta dacă va ieși cu el.

| Broo22 a răspuns (pentru anonimg):

Mda, i-am zis si a zis ca voia sa iasa cu el doar pentru ca au fost colegi de clasa si a mai zis ca o sa stea inchisa in casa sa se uite la seriale...

| anonimg a răspuns (pentru Broo22):

Păi este mai bine sa stea în casă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moldoveni? Ce varste?
Unii se joaca cu relatia si nu le pasa de persoana cealalta, ci de propria lor distractie.
Si e foarte normal, la cat streseaza presa cu tot felul de jocuri amoroase, e foarte normal ca copiii sa se comporte asa.

| aneliram a răspuns:

Eu o lăsam de tot, dacă eram în locul tău.

| Anonima163333 a răspuns:

Din moment ce nu sunt impreuna, ea nu simte nimic pentru el, dar eu n-as lasa-o sa iasa, cine stie, poate ii vin idei.

| morfeo a răspuns:

Tu nu realizezi ca-si bate joc de tine? Daca mie mi-ar spune asa ceva in secunda 2 ii arunc toate catrafusele din casa mea si sa se duca tată! Fi destept ca ţara geme de d-astia ca tine

| Notmyaccount a răspuns:

Ce sa zic, daca nu o lasa-i toata lumea iti sarea in cap ca cine esti tu sa nu o lasi. Asa, ca ai lasat o, toata lunea iti sare in cap ca de ce ai lasat-o. Amuzant rau. Eu te felicit pentru atitudinea adoptata. In conditii normale, cu o iubita in care poti avea incredere, asa trebuie procedat. Orice fata e libera sa se vada cu baieti, chiar daca e intr-o relatie. Personal, mi se pare totusi ca gelozia trebuie sa existe in relatii. Nu spun ca trebuie sa depaseasca limite, dar trebuie sa existe. Daca iubita nu te simte gelos, cand iese cu altul, va mai face un pas. Trebuie sa ramai ferm, pe pozitie! Fii barbat