| fame a întrebat:

Hey! Am o problema foarte grava!(so please help happy )
De circa 2 luni o prietena foarte apropiata imi zice ca joc prea mult teatru, eu nu imi dau seama, si ca sunt foarte schimbata, si ca nu mai am deloc naturalete in mine, fard fals, ma comport fals, si chesti din astea", ceea ce e ciudat e ca si parinti si bunici imi spun aceleasi lucruri. Eu am 12 ani si sunt foarte foarte dezvoltata din toate punctele de vedere, mai e si ca m-am vopsit blond platinat ( cu acordul parintilor, desigur ) si ca de obicei ma fardez cu negru, imi dau in kg de fond de ten, chair daca toata lumea imi zice ca am ten perfect) si acum nici nu imi am asa multi prieteni ca altadata...
ce sa fac ca sa ma schimb?
Urgentttt ajutorr!

Răspuns Câştigător
| candycarrie a răspuns:

Cred ca ai o criza de personalitate. daca iti ajuta cu ceva baietii nu dau 2 bani pe kilele de fond de ten, parul vospit si ochii fumurii.asta nu te va ajuta sa ai mai multi prieteni. daca toata lumea spune ca joci teatru poate ca au dreptate intr'un fel, dar nu te simti vinovata, incearca sa te controlezi, sa te gandesti de 2, 3 ori inainte sa actionezi. si eu am perioade de genul, cu totii avem, trecem prin schimbari si fizice si psihice. bucura'te de varsta ta, esti dezvoltata si frumoasa? perfect, nu incerca sa te imbunatatesti cu atata machiaj, fii mai naturala, pentru ca in naturalete consta frumuseteabatting eyelashes da, uneori avem nevoie de fond de ten sau de un pic de machiaj, uneori ne face sa aratam de 10 ori mai binelaughing cand avem o zi proasta, cearcane, cosuri, pete, etc. dar asa zilnic sa te dichisesti nu mai e prea ok si lumea crede ca vrei sa dai alte semnale prin asta.big hug oricum o sa vezi pe viitor ca am dreptate, asa eram si eu, sincer.acum imi dau seama ca prietenii te plac pentru ceea ce esti, nu ceea ce vrei sa pari, si baieti cauta o fata de treaba, amuzanta si draguta.

2 răspunsuri:
| mhmaddie a răspuns:

Be yourself! Nu perfectiunea intruchipata, ci doar tu insati. Naturala!

| hana87 a răspuns:

Fii naturala