| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am o problema, mama mea crede mitul acele cum ca daca porti sutien de mica nu iti mai cresc sanii pentru ca asa i-a spus nu stiu ce doctorita, iar toate prietenele mele spun ca nu este adevarat si ele poarta sutiene si nu li s-a intamplat nimic, dar pe mine ma lasa sa port numai bustiere si mie nu imi plac ca nu ma simt confortabil in ele, plus ca preseaza sanii, si chiar nu stiu cum sa o conving sa ma lase sa port sutien, ceva sfaturi? plss

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Buna! Am sa incerc sa iti spun exact cum mi-a zis mie o dna doctor! Pentru adolescentele cu sanii dezvoltati si care sunt incomodate de acest lucru in timpul orelor de sport sau...stiu si eu-sunt recomandate bustierele! daca te incomodeaza poti opta pentru un sutien dar ai grija sa nu aibe sarma aceea la baza cupei pentru ca ea este "vinovatul".nu stiu daca iti mai cresc sanii daca porti sutien dar stiu ca sarma aceea afecteaza un muschi al sanului iar acestia, in timp se vor lasa! exista sutiene speciale.cu un mic burete sau chiar si fata care in loc de sarmulita au un materialsunt foarte bune dar atunci cand alergi eu zic ca bustierele sunt mai bune.acasa cat mai mult fara! eu asa stau.te pup si ascult-o pe mama ta cat mai mult ca te asigur ca nu iti vrea raulwinking ai grija de tine si de sanatatea ta :*

2 răspunsuri:
| emokyda98 a răspuns:

Eu am trecut printr-o problema asemanatoare cu a ta.nu stiu catzi ani ai tu dar... explica-i ca tu asta vrei sa porti si ca nu te intereseaza ce spun unii si altii! si daca nu merge ia-ti tu singura un sutien ...va veti certa pe tema asta maxim o saptamana iar dupa se va obisnuii cu temawinking sper sa iti fie de folos sfatul mew pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bustiera iti preseaza sanii? nu-i adev mai bine zis sutienul pai da.nu neaparat ca nu ti-ar creste dar crede-ma in timp ti se vor lasa si nu cred ca o sa-ti placa asta e treaba ta asculti mai bine de prietenele tale sau de mama ta care a trecut prin viata si de doctorita la fel.in timp ti se vor lasa dar nu asa de repede.tongue