| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de ajutor.
De ex. Daca anul trecut s-a intrat la un liceu cu media 9.93 (la profilul mate-info), eu pot sa intru cu media 9.16? Adica 9.23 a fost ultima medie cu care s-a intrat big grin

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Depinde de elevii si mediile din fiecare an. La liceul meu intr-un an la mate info s-a intrat cu cea mai mica medie 9.40, si in anul in care am intrat eu la liceu cea mai mica a fost 7 si ceva. Depinde de cati vor mate info si ce medii au. Ai sanse daca nu vor multi la profilul respectiv. Bafta

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Daca anul trecut s`a intrat cu 9.93 asta nu inseamna ca si anul asta se va intra cu aceeasi medie.De la an la an, mediile cresc sau scad, depinde de liceu.In general, mediile scad.
Insa, parerea mea este ca nu prea ai sanse sa intri.De cele mai multe ori, mediile scad cu vreo 20 sutimi dar de la 9.93 la 9.16 este o diferenta ca de la cer la pamant.
Poti sa pui pe lista de licee si acest liceu. Poate cine stie vei avea noroc :*!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze ...am vrut sa spun 9.23, nu 9.93 big grin