| soraloola a întrebat:

HEy, am si eu o problema. Am facut gimnastica de la 3 ani(am 14) acum fac gimnastica aerobica.As vrea sa ma duc la liceul de coregrafie "floria capsali", dar mama nu ma lasa. Zice ca ce o sa fac toata viata? Cum sa o conving? Sau e mai bine sa ma duc unde vrea ea?

1 răspuns:
| ChristinaO a răspuns:

Pai, daca iti place, eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa-i explici ca tie asta iti place, si e mai bine macar sa incerci sa vezi cum e, ca daca te razgandesti pe parcurs poti schimba scoala, insa ar fi pacat sa nu o faci si dupa aceea sa-ti para rau.Incearca sa-i zici ca e vorba despre viitorul tau, ca e alegerea ta.Si mai ales daca faci de la 3 ani, inseamna ca esti buna.si ar fi pacat sa renunti la atatia ani de munca.Si daca nu o sa-ti mai placa sau ceva, poti face o facultate cu alt profil, daca mergi la un liceu de arta de exemplu nu trebuie sa iesi neaparat pictor, ca poti sa dai si la medicina, de exemplu.si eu sunt la un liceu de muzica, dar ma gandesc la o facultate de medicina veterinara sau farmacie. Dupa mine, daca faci un liceu de muzica, arta, coregrafie, si chiar daca nu iesi muzician, pictor sau dansator, e ceva in plus. Ceva la care te poti intoarce daca nu-ti merge in ce ti-ai ales.cam asta e parerea mea.
bafta!