| IateyourCookie a întrebat:

Hey, am un Nikon coolpix l120 http://www.google.ro/......tp?/imgres si ma intrebam daca pot sa ii schimb obiectivul cu un obiectiv fisheye de 8 mm...

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Nu merge, la acest tip de aparate nu se poate schimba obiectivul.
Oricum, cel mai ieftin fisheye de 8mm e un Samyang pe la 1300 de lei, adica dublu fata de valoarea aparatului.

Pentru a folosi obiectivele din acea categorie trebuie sa ai un aparat cu obiective interschimbabile, adica un DSLR.