| omamamamahshsb a întrebat:

Hey, anul asta intru a 8 a si am si eu evaluarea nationala, pentru cei care au dat-o deja ce lectii ar trebui la mate sa incep sa le repet sa le stiu cat mai bine pentru examen? Spre exemplu un plan de recapitulare 5-8, dar la romana? Pentru ca vreau sa iau nota cat mai mare, peste 8, 30

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Salut. Eu îți propun să iei la rând toată materia de până acum, deoarece totul este important și nu știi la ce te poți aștepta. Este valabil și pentru română, și pentru matematică. Mai ai un an. Dacă în timpul ăsta te preocupi de acest examen, îl vei lua lejer, cu o notă mare.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Îți dai seama ca la romana toată gramatica e importanta, nu?