| myha a întrebat:

Hey:*

As vrea sa stiu cum era citatul ala din new moon.( cartea). ceva cu pulsatia sangelui sub vanataie. mi. l puteti da?:d
Si daca mai stiti din twilight, new moon, eclipse, breaking down citate din asta va roooog sa mi le spuneti si mie.
:*
Funda pentru cele mai multe si mai frumoase citate din aceste carti. sau filme.

2 răspunsuri:
| ralubruneta a răspuns:

Pff

| aura_6335 a răspuns:

Din Amurg:
"Inca mai eram ametita. M-am culcat pe o parte, cu obrazul lipit de cimentul umed si inghetat al trotuarului, inchizand ochii. Asta parul sa ma ajute putin.
-Uau, esti verde, Bella, spuse Mike speriat.
-Bella? striga de la distanta o alta voce familiara.
Nu! Da Doamne sa imi imaginez vocea aia atat de oribil de familiara.
-Ce-i cu ea? E ranita?
Vocea lui era mai aproape acum si parea suparata. Am inchis ochii strans sperand sa mor.Sau, cel putin, sa nu vomit. Mike parea stresat.
-Cred ca a lesinat. Nu stiu ce s-a intamplat, nici macar nu si-a intepat degetul.
- Bella! Vocea lui Edward era acum langa mine si parea usurata.Ma auzi?
-Nu, am gemut eu. Pleaca.
Rase."(Amurg capitolul Grupa sanguina)

Luna noua
Ceasul batu, ia el pasi spre lumina.
-Nu! am tipat. Edward uita-te la mine!
Nu ma asculta.Zambi foarte usor. Ridica picioarul sa mai faca un ultim pas-direct in calea soarelui.
M-am izbit de el atat de tare incat forta impactului m-ar fi trantit la pamant daca bratele lui nu m-ar fi prins si nu m-ar fi ridicat. Mi-am pierdut suflarea si am dat capul pe spate.
Ochii lui negri se deschise incet cand ceasul batu din nou.Se uita in jos spre mine, surprins.
-Uimitor, spuse el, cu vocea lui splendida, usor amuzat. Carlisele avea dreptate.
-Edward, am incercat sa soptesc, dar vocea mea nu avea suntet. Trebuie sa te intorci la umbra. Trebuie sa te misti!
Parea drogat. Mana lui imi mangaia delicat obrazul...
-Nu-mi vine sa cred cat de repede s-a petrecut totul. N-am simtit nimic- sunt foarte buni, medita el, inchizand ochii din nou si apasandu-si buzele pe parul meu. Vocea ii era ca mierea si catifeaua:"Cum ti-a supt moatea mierea rasuflarii! Dar ti-a ramas, in ciuda ingroparii, divina frumusete intiparita pe chipul tau. Si na-i fost biruita!"murmura el si am recunoscul replica spusa de Romeo.
- Nu sunt moarta, l-am intrerupt.Si nici tu nu esti mort! Te rog, Edward, trebuie sa ne miscam. Ei nu sunt departe.
M-am luptat cu bratele lui, era uimit, iar fruntea i s-a incretit de confuzie.
- Ce-ai spus? intreaba el politicos.
-Nu am murit, nu inca!"(Luna noua capitolul Voltera)

Eclipsa
Alice veni deodata langa mine si intinse mana dupa telefon dar eu deja tastam.Vazu numarul.
- Nu cred ca are telefonul la el, spuse ea.
- O sa-i las un mesaj.
Telefonul suna de 4 ori dupa care se auzi un bip. Nu era nici un mesaj de intampinare.
- Ai dat de naiba, am spus eu incet, punad accent pe fiecare cuvant. Tare. Ursii grizzly furiosi o ti se para blanzi pe langa ce te asteapta acasa.
Am inchis telefonul cu putere si l-am pus in mana ei intinsa.
- Gata.
Ea ranji"(Eclipsa-capitolul Elvetia)

Zori de zi
"Mi-am apasat din nou mainele pe fata lui, am ridicat scutul din jurul mintii mele si am inceput de unde ramasesem-cu amintirea clara a primei noastre nopti din noua mea viata...insistand pe detalii.
Am ras fara suflare cand sarutul lui grabit mi-a intrerupt din nou efoturile.
- La naiba, marai el, sarutandu-ma cu ardoare pe gat.
- Avem suficent timp sa lucram la asta, i-am reamintit eu.
- O eternitate, murmura el.
- Mi se pare perfect.
Si apoi am trait mai departe fericiti in aceasta mica, da perfecat bucata de eternitate"(Capitolul-Un final fericit)