| anonim_4396 a întrebat:

Hey, buna! Este cineva care invata la Colegiul Nat Mihai Viteazul, care sa imi spuna si mie cum este? Adica profii, materia, colegii, atmosfera? Va rog... eu anul acesta trebuie sa imi aleg liceul si prima optiune ar fi Mishu, dar nu sunt sigura...Mulumesc happy

1 răspuns:
| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Eu am învăţat în Mishu happy Profii sunt ok, majoritatea, dar sunt destul de severi. Chiar se face carte, spre deosebire de alte licee. Eu am terminat anul trecut şi a fost un singur picat la BAC dintre toţi care, ulterior, după contestaţie, a trecut (deci promovabilitate 100%). Colegii sunt de gaşcă, dar învaţă foarte mult şi se implică în multe activităţi extraşcolare. avem cerc de dezbateri, cor, trupă de teatru, Model United Nations, câte şi mai câte big grin atmosfera generală e de liceu de top, unde se învaţă, profesorii îşi dau interesul, chiar înveţi ceva util pentru viitor.
Sunt subiectivă, normal, dar chiar este un liceu foarte bun şi ţi-l recomand cu drag.