| adiTzaa19 a întrebat:

Hey! ce inseamna "apartinator" in spitale? de exemplu, la spital pe usa liftului scrie "Interzis accesul la lift apartiatorilor, accesul este permis doar bolnavilor internati si a personalului medical. asta inseamna ca daca eu vreau sa merg la cineva la spital nu am voie cu liftul? apartinatorul fiind vizitatorul? pana acum am urcat si am coborat cu liftul, la spital, cand am fost la o ruda, si nu mi-a spus nimeni nimic! nici asistente, nimic. dau funda

Răspuns Câştigător
| MissAnePink a răspuns:

Apartinator = vizitator;
Si ai voie sa mergi cu liftul si eu fac asa de fiecare data cand merg la cineva la spital. E o prostie. Poti merge cu liftul stai linistit/a! Funda?