| sorina_9875 a întrebat:

Hey. cei cu profil uman.de exemplu filologie.la ce facultati va orientati dupa liceu? k eu sunt in clasa a 12` a si deocamdata nu stiu pentru ce sa optez. o varianta ar fi facultatea de relatii publice si comunicare. da` nah. Voi? alte variante?
sorina :X

8 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, viitor absolvent la un liceu uman, filologie. Nu prea ai ce sa faci doar cu liceul asta in Romania...
Eu as opta pentru Jurnalism, Cinematografie(mi-ar place sa realizez videoclipuri happy ), Relatii Publice, Marketing-Management.happy

Succes! happy

| andreig a răspuns:

Poti sa mergi la filozofie, pshihologie, litere( si pe limbi straine) poti sa te duci la care vrei tu happy depinde ce te atrage, poti sa mergi si la drept si la medicina. Poti face orice`ti doresti

| anca_7572 a răspuns:

Hey Sorina:*.
pai eu sunt la filologie-bilinv engleza sh doresc sa dau mai departe la Drept pentru ca merg foarte bine una cu cealalta.Pt ca si in drept trre sa stii sa vb si sa iti impui pct de vedere.Asta e parerea mea:*
succes:*

| sorina_9875 explică:

Eu sunt genul de persoana careia ii place sa convinga.sa vorbeasca.sa cunoasca persoane noi.As opta pentru drept nu stiu ce sa zicthinking dar vreau ceva care sa se caute. ceva in gen:purtator de cuvant nah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la uman, la romana-germana.Ma gandesc sa merg la Marketing sau Resurse Umane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la SNSPA dar trebuie sa inveti foarte mult! Este foarte greu sa intrii acolo! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la filo si vreau sa dau la Academia De Politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la filologie si ma gandeam sa dau la drept dar nu stiu vreau sa ma mai gandesc si la alte optiuni.