| Ana_7904 a întrebat:

sunt in clasa a 11-a la profil socio-uman si ma gandesc deja la ce facultate sa dau.As dori sa stiu mai multe informatii despre facultatea de Comunicare si relatii publice, adica unde as putea sa ma angajez daca as termina acesta facultate? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| gloria_1375 a răspuns:

Specializarea pe care ai ales-o este printre putinele specializari care se pliaza pe mai multe domenii

Ocupaţii posibile conform COR:

Profesor în învăţământul gimnazial - Cultura civica - 232201; Formator - 241205; Organizator/conceptor/consultant formare - 241217; Evaluator de competenţe profesionale - 241219; Organizator protocol - 241909; Organizator târguri şi expoziţii - 241911; Prezentator expoziţii - 241912; Asistent director/responsabil de funcţiune (studii sup.) - 241924; Specialist în relaţii publice - 244701; Mediator - 244702; Purtător de cuvânt - 244706; Brand manager - 244707; Tehnoredactor - 245121;

Noi ocupaţii propuse pentru a fi incluse in COR:

asistent de cercetare în relaţii publice şi comunicare; specialist în organizarea şi promovarea evenimentelor; specialist în informare publică, asistent în relaţii publice internaţionale; specialist în educaţia pentru relaţii publice; specialist monitorizare media; negociator; conducător intreprindere mică patron (girant) în comunicare şi relaţii publice; consilier şi consultant în comunicare şi relaţii publice; consultant media, consultant branding; referent de specialitate în comunicare şi relaţii publice; asistent de proiect, asistent consiliere clienţi; asistent consilier executiv; specialist comunicare internă, specialist în comunicare organizaţională, specialist în comunicare instituţională, consilier de comunicare pentru organizaţii non-profit, consultant comunicare politică, specialist în relaţii publice online, specialist în comunicarea cu presa.

P.S. COR - CLASIFICAREA OCUPATIILOR DIN ROMANIA

Iti doresc succes!