| AleShHa a întrebat:

Hey:*Cine imi spune si mie despre profilele de licee cum ar fi Stiinte ale naturii, resurse naturale si protectia mediului, pe ce materie se bazeaza, informatii va rog. Fundaa

1 răspuns:
| alinaella18 a răspuns:

O sa te ajut eu.
- Stiinte ale naturii : se bazeaza pe biologie, chimie si toate materiile care au legatura cu corpul uman.
-Protectia mediului din cate stiu pe tehnologie, biologie si materii care iti vor fi adaugate la liceu in legatura cu mediul o sa faci geografie in special.
-Resurse naturale este ceva despre natura o sa faci geografie in special.
Indicat ar fi profilul Stiinte ale naturii pentru ca celelalte dupa parerea mea si a multora sunt profile slabeee. Eu zic sa te duci la S.ale naturii daca iti place biologia, chimia si matematica.
Iti mai dau cateva informatii despre alte profiluri :
Filologie-Limbi straine si romana, te pune sa argumentezi de ce este textul asa si nu altfel etc.
Stiinte Sociale-Un profil foarte usor dupa parerea multora pentru ca nu dai teza la mate si nici bac la mate, dai teza la : romana, istorie sau geografie la alegere, logica, psihologie. Funda? Te roog. Daca vrei sa afli informatii multe id-ul meu : alina_ella99 :* stiu tot despre profile dar acum am putinaa treaba, daca mai vrei sa afli ceva add me.