| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre introducerea in licee a profilului 'Resurse naturale si protectia mediului'?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Profilul" Resurse naturale si protectia mediului " s-a introdus in urma cu 5 ani, fiul meu a terminat liceul anul acesta, fost a doua promotie, pe diploma de bac are calificarea de " tehnician ecolog si protectia mediului".

| Psihoyounger a răspuns:

Ideea nu e rea, ba din contra e foarte buna. Prin acest profil s-ar putea incuraja lumea pentru proiecte ecologice. Deasemena s-ar putea efectua mai multe actiuni ecologice gen curatatea padurilor, raurilor etc. Nu ar fi o idee rea deloc. Poate asa absolventii acelui profil ar fi suficienti incat sa indrepte Romania sau macar o parte din ea in directia Eco!

Psihoyounger

| pypa007 a răspuns:

E foarte bine

prfml
| prfml a răspuns:

Era ceva necesar.

| lily09 a răspuns:

Ideea e buna...acum depinde daca se ia si in serios...sau se introduce doar pentru un post de profesor in plus...asa poate ar afla si generatiile viitoare ca daca ne batem joc de natura de fapt ne distrugem pe noi...deci...vom trai si vom vedea... daca gandim sanatos atunci vom trai sanatos.

| azzzzorrel a răspuns:

Trebuia...

| cristal a răspuns:

Ideal asa vom avea o sanatate buna si vom respira aer curat, asa vor invata toti cat de important este sa pastram curatenia in natura succes