| CosmiiX a întrebat:

Heyhee hee cum as putea sa`mi conving parinti sa ma lase la un alt liceu. in afara orasului`?hee hee fundawinkingbig grin

5 răspunsuri:
| Mady5Stars a răspuns:

Bag'o pe aia cum ca "daca nu ma lasati ma arunc de pe pragul usii!"winking

| WeeD a răspuns:

Pai zi`le ca nu iti place la liceul la care esti.Ai auzit ca liceul la care vrei sa te duci e foarte bun.

| CosmiiX explică:

Dar ce fel de argumente?thinking

| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai as spune sa le spui urmatoarea chestie: "Stiti este viata mea si daca voi vreti sa devin ceva important in viata lasati-ma sa ma duc unde stiu ca pot deveni ceva, nu unde sunt acum" cel putin asa a mers la mine.

| Christelle a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ei, sa le castigi increderea si sa le explici ca este important pentru tine. Si bineinteles sa le aduci argumente big grin.