| TeddyMaria a întrebat:

Hey.cum se adauga o subtitrare la un film?

2 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

Ai filmul si nu ai subtitrare, ei bine, dai click dreapta-Properties-Sumary. Afli cate framuri pe secunda are filmul tau. Odata aflata informatia iti cauti subtitrarea pe www.titrari.ro, www.regielive.ro sau pur si simplu o cauti cu motorul tau de cautare scriind numele filmului si adaugand la acesta subtitrare.
Daca folosesti pentru filme Bsplayerul nu e obligatoriu ca subtitrarea sa aiba aceeasi nume ca filmul(extensia difera, fisierul video va avea de obicei extensia avi si titrarea va avea extensia srt, sub sau txt.).

| haifisch a răspuns:

Cu drag & drop.