| PinkkRosee a întrebat:

Hey! Dau fundita! Dati-mi va rog statussuri(sau cel putin site-uri)despre nepasare, ironie, etc.(pe scurt :caut statusuri 'smechere'). Mersi anticipat happy.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

• M sincer tot ce-mi doresc, zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera, ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.

Mi-e dor de toate, şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

Crezi că sunt o oarecare? Văd că inima te doare!

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare... Spune-le în faţă tot.

Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi, acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversary

Si`nchide ochii! Asculta asta macar.Hai sa fim copii.Iar! Iaar! Iaar!

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede. O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde!

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată

Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită. că nu totu` se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată`!

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

Necunoscutii incep sa-mi devina prieteni si prietenii incep sa-mi devina necunoscuti

Mi.am calcat chiar si orgoliu in picioare, dar indiferenta ta e mai mare straight face

Desi o sa`mi fie dor... de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor...

M`a gasit si aceasta zi incompleta, incapabila sa`mi spuna un cuvânt despre tine…!

Inca traiesc un vis departe de realitate

Destinul, arma ce`mi umple amintirea. Sageata ce m`a lovit cand ti-am descoperit privirea;-w

Timpul trece si foile se rup din calendar ...Trecutul te urmareshte si iti lasa un gust amar!

E clipa ce inevitabil m-a ajuns... pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans!

Dar nimeni nu intelege, impotriva vietii nu exista lege!

Orice rau, in final o sa treaca!

Nu exista nici o limita la ce`as putea sa fac, au trecut atatia ani, lectia o am in cap.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Mi-e dor de încă un zâmbet... Am pus atâta suflet... straight face

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost... Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!

Cenusareasa e dovada ca o pereche de pantofi iti poate schimba viata!

Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci

Am luat palme dupa palme, acum dau pumni înapoi

În trecut toate au disparut, o luam de la.nceput? i mergem înainte.

totul trece. asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Si e normal sa fiu asa...cand de la cei dragi auzeam in loc de sfaturi "treaba ta ce faci"

Vreauu sa-ti mai spun 0 data "t`iubesc" desi stiu ca tot eu m` ranesc.

Zambesc si gata`! De azi sunt altaaa`

"ღ♥♥♥ Sunt tot ce`ai avut si n`ai putut pastra…Sunt tot ce’ai avut si nu mai poti avea…♥♥♥ღ"

Uneori trebuie sa dai`[ Delete la Trecut...[]... Refresh` la Prezent si Next la Viitor!"