| anonim_4396 a întrebat:

Hey. deci mda e un baiat in clasa, X,cred ca ma place,adica o prietena de a mea l a intrbat pe cel mai bun prieten al lui pe cine place iar acesta a zis ca ma place pe mine,la un joc dintr o excursie un alt prietn de al lui mi a spus ca ma place,si asta au confirmat si cateva prietene de ale mele,ideea e ca nu stiiu el e de treaba si tot restul si mereu ne tachinam in pauze si glumim,dar nu stiiu cu mine se comporta altfel,si in bine,adica am inceput sa l plac si pur si simplu nu stiiu ce sa fac,nu sunt genul care sase duca sa ii zica ba stii te plac,daca as face asta m as alege cu o reputatie proasta, avand in vedere daca el mi ar spune ca nu simte nimic si pur si simplu nu mi sta in fire.Intrebareabig grineci ce pot sa fac ca sa fiiu cu el?laughing(proasta intrebare stiiu, dar pe el chiar il plac si nu pot sa ma baricadez in fiecare zi in casa ca sa stiiu ca da ies il vad pe el cu cateva fete simt ca mor)Fundaaaa:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Sorina!

Sunt baiat... Comporta-te asa cum te-ai comportat si pana acum. Nu fa nimic ciudat, iesit din comun. De ce zic asta?

Pai daca te place atat de mult incat au aflat si prietenii lui atunci cel mai probabil se pregateste sa-ti spuna sau pur si simplu nu are chef de o relatie.

Poti sa-i dai de inteles ca il placi si tu, poti sa te comporti diferit cu el daca chiar vrei asta...

S-ar putea ca el sa fie in aceeasi situatie ca tine. Te-ai gandit la asta?
Poate ca nu vrea sa-ti spuna ca te place ca sa nu-l refuzi.
Cine stie?
Incearca sa-i dai de inteles ca il placi.
Poate o sa prinda curaj
Succes!

2 răspunsuri:
| BloodyLips a răspuns:

Vorbiti pe facebook,pune-i intrebari cu subinteles, in gluma, daca el te pace o sa vezi dupa felul in care vorbeste cu tine. Daca stai in banca cu el l-ai putea lua incet de mana intr-o ora mai plictisitoare, asa pe sub banca laughing) sunt multe chestii pe care le poti face, foloseste-ti creativitatea.Succes! "D

| Mireebis a răspuns:

Cel mai important lucru este sa fi mereu diferita, sa vada in tine ceva ce nu vede in alte fete. Incearca sa vorbesti cu el pe site-urile de socializare, sa vorbiti cat mai mult, sa radeti; in pauze sa faceti poze, sa il faci sa vorbeasca deschis cu tine si poate poate iese ceva. Daca vorbeste seara cu el intreaba-l de trecut, de familie, de ce probleme are, ce cum se simte, arata-i ca-ti pasa. Doar cu grija si caldura ti un baiat adevarat langa tine/ in cazul tau, il apropii de tine.