| CataaaaLinaaa a întrebat:

Hey happy Dupa cum cred ca stiti, se apropie cu pasi rapizi examenul de Evaluare Nationala, pentru cei de clasa a 8 a. Intrebarea mea este urmatoarea : Cum pot invata mai repede toate formulele la matematica si toate definitiile si formularile la romana? Adica de stiut le stiu, dar cand ma scoate la tabla, ma panichez si nu imi mai amintesc nimic din ce am invatat. Mi-e teama sa nu patesc asta si la examen.

Răspuns Câştigător
| cia021 a răspuns:

La mate, poti sa le scrii pe toate pe o foaie (adica sa le pui in ordine dupa lectii), iar la romana poti sa le inveti o data si dupa aia le scrii dupa cum iti vine adica nu trebuie sa le scrii cum sunt scrise in caiet, cel putin eu asa am facut acum 2 ani

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multe exerciții și învață logic, îți va prinde bine.
Mult succes!
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Învăţatul formulelor la matematică se face numai prin ...multe exerciţii.