| Andrei12566 a întrebat:

Hey! E o fata la mine in clasa pe care e o plac problema este ca ea nu cred ca ma place deci sa va povestesc. Ea a venit la noi in clasa de anul trecut, ea este englezoaica vine chiar din Londra, la inceput o credeam proasta ca nu prea stia limba romana laughing) si cand nu stia un cuvant il spunea in engleza laughing si am inceput sa-mi bat joc de ea impreuna cu prieteni mei. Intr-o zi am facut-o si sa planga, regret ceea ce am facut si a inceput sa ma faca badaran, ca nu stiu cum sa ma comport cu fetele. In semestrul al II-lea am inceput sa o plac, am incercat sa o ajut sa stearga o data tabla si s-a uitat la mine urat, iar apoi mi-a spus sa plec...incep sa cred ca ma uraste. Stiu ca nu prea am sanse cu ea e o fata educata, se imbraca elegant si parintii ei sunt la fel ca ea cu accent englezesc. E diferita de fata de celalte fete care se las cucerite de orice "golan" si spun "adevarata iubire e cea dintre un golan si o copila". Si ieri au venit din nou parintii ei la scoala pentru transfer sad se muta inapoi in semestrul al II-lea in Londra, sunt foarte trist cand am auzit... si nu stiu ce sa fac prietenii mei au spus sa renunt ca oricum pleaca si nici nu am sanse. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Nu pot sa o las. Am vreo sansa cu ea, dupa parerea voastra?

8 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ce simti! NU cred ca o sa te refuze sa te asculte.Si poate ai noroc si te place si ea.
Nu pierzi nimic daca vorbesti cu ea! Bafta.

| elekktro a răspuns:

Dacă pleacă, este o decizie destul de importantă, luată în primul rând de părinții ei. Deci nu prea cred că mai poți face ceva.

| SkyPilot a răspuns:

Ea pleaca, tu ramai. Sa zicem ca ai avea succes cu ea. La ce ti-ar folosi? O sa suferiti o vreme amandoi si pana la urma unul din voi va renunta, deci o sa suferiti degeaba. Iar o relatie la distanta este mai mult suferinta decat bucurie.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu se merita sa lupti pentru ea,atata timp cat nu e nimic intre voiwinking
Iti dau un sfat. Spune-i tot ce simti si plus de asta cere-ti scuze ca te-ai purtat urat cu ea anul trecut,va apreciahappy Uite, chiar daca ea va pleca, merita sa stie ce simti tu pentru ea. Vorba aia "mai bine regreti ceva ce ai facut, decat decat ceva ce nu ai facut", intelegi tu. Macar o sa traiesti impacat cu gandul ca stie decat sa te intrebi o viata ce s-ar fi intamplat daca ar fi stiut...Curaj! Poate te place si ea pe tine happy

| TeckTonik997 a răspuns:

I-ai flori si spune-i ca o iubesti, clar, raspicat, direct... alta sansa nu mai ai, oricare ar fi raspunsul stii ca ai incercat, cu cat astepti mai mult cu atat vei suferi mai mult apoi. Fii barbat si fa ce trebuie sa faci.

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Bai, eu zic sa-i spui ce simti. In cel mai bun caz o sa simta si ea la fel si puii mei, pentreceti timpul ramas impreuna. In cel mai rau caz o sa te injure sau ceva, dar n-are importanta pentru ca oricum pleaca. In orice caz, in ambele cazuri macar ai inima impacata ca ai incercat laughing Be optimistic! Pups :*

| oana12345678900 a răspuns:

Fa un gest nebunesc, sunteti tineri! Multe relatii incep cu ura si apoi cu iubirea.Fa ceva ca in telenovele, poate o convingi sa ramana!

| ioanasiyoana a răspuns:

Nu stiu sigur dar daca ii spui ce simti pentru ia sunt sigura ca o sa te placa si ia