| rocker98 a întrebat:

Hey frati si surori de pe TPU am mare veoie de ajutor.Eu si iubita mea suntem impreuna de apoape o luna si traim o frumoasa "poveste" de dragoste.Problema a aparut azi cand mi-a spus ca ea nu va iesi afara pana in Luna Mai din cauza ca taicasu o pune la invatat si tot taicasu are probleme cu capu si a facut-o sa sufere mereu.Am nevoie de sfaturile voastre pentru nu am sa rezist fara s-o vad atat de mult timp. I-am jurat ca voi face tot posibilul ca sa ne vedem si asa voi face.Va rog am nevoie de sfaturi din cauza stresului pe ea o inteapa inima iar daca stresul creste si intepaturile se accentueaza nu vreau s-o vad suferind asa ca va rog din suflet sa-mi dati si voi niste sfaturi.Si cred ca toti ati trecut prin ceva de genu.Inca odata va rog sa-mi dati sfaturi cat mai multe.

4 răspunsuri:
| Chauderitza a răspuns:

Buna worried.
Dap,ciudat rau sad.
Eu as spune asa,cand tatal ei pleaca de acasa,du-te la ea si stai cateva momente cu ea,discutati, si poate va programati din nou o intalnire :-

| PaunCatalin a răspuns:

Nu stiu daca este intr-adevar o poveste de dragoste intre voi, avand in vedere ca a trecut abia o luna in relatia voastra. Insa este destul de complicat si nu ai oferit destule detalii, tatal ei stie despre tine? Te-ai gandit ca poate de aceea nu o lasa sa iasa? Daca tatal ei are probleme psihice, cum a spus si Chauderitza, incearca sa ti legatura cu ea macar la telefon, iar cand tatal ei este plecat sa te duci sa o vizitezi happy Altceva nu ai ce sa faci, ar mai fi o solutie sa suni la protectia copilului, dar probabil i-ai face rau fetei, poate chiar daca tatal ei o face sa se simta rau, ea il iubeste si nu vrea sa il faca sa sufere. ( Daca esti inchis in casa fara voia ta se numeste sechestrare)

| LOLanime1998 a răspuns:

E destul de complicat daca spui ca tatal ei are probleme, ar cam fi trei obtiuni, 1-sa tineti o discutie deschisa cu tatal ei sa sas il rugati sa-i dea mai multa libertate(ceea ce nu cred ca ar fi posibil daca ar avea probleme cu capu), 2-sa ii spuneti mamei prietenei tale despre relatie voastra si daca e intelegatoare poate il va mai potoli si pe tata, 3-sa va vedeti pe ascuns,e ultima optiune iti doresc mult succes, iar daca tatal ei e atat de rau pe cat inteleg inseamna ca te duci ca porcul la taiere, inca odata succes!

| rawrx8 a răspuns:

Demonstreaza-i tatalui ca meriti sa fii cu ea.happy