| TecMarian a întrebat:

Buna, am si eu o problema de ceva timp, ma inteapa in partea stanga la inima doar ca nu fix la inima un pic mai sus de sfârc, eu fumez de aprox 1 an jumate-2. Din cate am inteles eu posibil sa fie si pleura dar nu poti sa stii niciodata, faza este ca numai cand fumez ma inteapa, m-am lasat aprox. o luna de fumat si eram ok si de cand m-am reapucat ma inteapa, inainte sa ma las cand fumam nu aveam intepaturile astea. M-am apucat din cauza anturajului iar, toti prietenii mei fumeaza, incerc sa ies din acest anturaj. Mentionez ca am 17 ani, nu ma speriati prea tare cu raspunsurile ca si asa sunt anxios si cand aud un sunet ma sperii si de la atac de cord, cancer de plamani etc nu cred ca este, putin improbabil. O sa incerc sa ma duc la un control cu toate ca mi-e rusine sa discut cu cineva despre problemele mele, chiar si in familie... Doar caut niste sfaturi si posibile raspunsuri, o sa incerc sa ma las iar de fumat, am reusit o luna, o sa reusesc iar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cu intepaturile la inima nu e de joaca cel mai safe este sa mergi la un control.

| zilog a răspuns:

Si eu am pățit la fel am căutat și am tot căutat explicații
mai bine mergi la control la cardiologie
apoi dacă nu îți gășesc nimic
să știi că ți-se trage că ai purtat mască iar unele măști conțin grafen ca să te poată omorâ direct din satelit prin 5G dacă cumva ai comentat strâmb împotriva vaccinării sau chestii de genul acesta!
Dacă auzi un huruit noaptea care se propagă prin pereți ca și când ar fi sunetul unui motor electric sau transformator care bâzâie încet dar în continiu și rezonează noaptea intre ora 2 si ora 9

| TecMarian explică (pentru zilog):

laughing Doamne ce oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plămânii nu dor. Poți sta liniștit. Pare a fi o inimă îngreunată, de supărări, emoții puternice. Se pot resimți o perioadă prin momente scurte printr-o senzație de strângere și/sau înțepare. Dacă persistă, mergi totuși la medic să vezi cauza exact.