| opierdevara a întrebat:

Hey friendslove struck
Vreau si eu niste status de dezamagire pentru ca o prietena a fost cu baiatul de care imi placea f mult, si pe deasupra se mai lauda si prin scoala!

Răspuns Câştigător
| Bee123 a răspuns:

@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

unt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

sper ca sunt de-ajuns!
funda?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Aly_5702 a răspuns:

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...

in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea.de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni.

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi.ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii.dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca."Asa a fost o data!".

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru.m-ai lasat sa plec.

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz.astazi fac prezenta.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi.nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el din nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zi.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea.

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut, mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA. daca eu exit.u ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde.ca sa aduc un zambet acolo. unde u ai lasat o lacrima.dar daca nu e nici PRIETENIA ramane doar TRISTETEA TRADARII!

Iti dai seama ca l-ai iubit numai dupa ce l-ai pierdut.

Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor happy.

Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea!

ti-am aratat de prea multe ori ca mi-e greu fara u...dar nu ti-a pasat, ai crezut ca e o gluma.ai plecat mai departe cu ea si m-ai lasat in urma.iti zambesc, crezi ca mi-e bine...dar nu stii c inseamna suferinta pentru mine.
Sper ca sunt bune!love struck
Imi pare rau.straight face

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

O credeam prientena dar nu e decat un nimic pentru mine nu mai inseamna nimic

| oChIsHoRy a răspuns:

Totul ce a fost nu mai exista ...ai fost o parte din inima mea ...acum nici ea nu mai exista