| Aleeeeeeee a întrebat:

Hey guys :D vreau sa imi cumpar o chitara :x sunt incepatoare si nu stiu ce chitara sa imi cumpara. Vreau o chitara acustica http://www.soundcreation.ro/......4602.html. Credeti ca e buna pentru incepatori plus ca are un pret acceptabil :). E greau sa inveti sa canti la chitara, cat timp o sa imi ia sa invat;;)? o sa apreciez fiecare raspuns :) fundita :x

3 răspunsuri:
| tremurici a răspuns:

Cantatul la chitara e foarte usorhappydepinde ce gen de muzica iti placehappyicnearca acorduri usoare pentru muzica usoarahappy
o chitara ibanez sau takamine ar fi foarte buna
nicidecum reghinhappysau daca chiar vrei reghin...gaseste o chitara regin din lemn nu placaj si care sa fie veche (peste 10 ani)

| dianaxD a răspuns:

Si eu am chitara de la hora si mie foarte bine cu ealove struck.depinde.daca ai vointa nu e greu, dar trebuie sa repeti mult, zilnic daca nu vrei sa uiti.si eu as zice ca da, e buna poentru incepatori.depinde de tine cat timp iti ia. dar ai grija.eu iti recomand sa inveti cu un profesor pentru ca el stie mai bine. Tu poti sa inveti gresit si atunci e nasol. Dar nu o sa iti para rau.Si da, mai sunt perioade cand nu iti ies anumite acorduri sau depinde.cantece etc, dar nu trebuie sa te enervezi si sa te lasi batuta.Prima parte, daca incepi cu teoria o sa fie mai greu si chiar plictisitor. Dar incet incet o sa vezi ca o sa fie bine.Succes:*

| brokenkid a răspuns:

Hora e din orasul meu, o firma foarte buna cu traditie si respectata la nivel mondial, iti recomand o chitara de la ei, preferabila din lemn, pretrile nu fiind chiar exagerate, de fapt ceea ce neai prezentat tu mai sus mi se pare chiar ideala:X