| asortee a întrebat:

Dati-mi o idee de invitatie la un majorat. Ceva haios, care sa prinda. Hai, fiti inventivi.

3 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Va invit sa petreceti cu mine serbarea celor 18 trandafiri(primaveri) din viata mea care va avea loc in data de... locul...

| Wicca a răspuns:

Nu sunt adepta chestiilor de geul acesta, dar voi incerca sa te ajut. Ai putea pune o fotografie amuzanta, o fotografie facuta cand te strambai sau un instantaneu amuzant, bineinteles cu tine, si langa un text amuzant. Invitatia ar putea fi in forma de tort, sau suzeta, sau ceva de genul acesta. Textul ar putea fi: " Se nasoleste treaba: de simbata xx. xx. 2010 nu o sa ma mai pot imbata ca un animal pe strada, nu o sa mai pot scuipa bosorogii in autobuz si nici devasta cabinele telefonice sau sparge paharele in club. Asta deoarece voi raspunde penal in fata legii, implinind la data sus mentionata varsta critica de 18 ani. Va invit asadar si prin urmare la parastasul celor mai frumosi ani din viata si la bocirea celor ce vor sa vina. " [ l-am gasit pe un site asa ca s-ar putea sa-l stii. ] sau " Dragi prieteni,

Venind in intampinarea temerilor voastre, conform carora va gandeati cu groaza ca o sa fiti invitati la majoratul meu, elimin orice urma de dubiu si ti-o pun pe hartie.

Picioarele si spatele o sa va doare in timpul petrecerii desfasurate pe data de xx. xx. 2010, iar cadourile le voi primi la restaurant _________ incepand cu ora xxlove struckx.

Sper sa va para rau. "

Nu mai am idei. de mai bine de jumatate de ora imi storc creierii sa gasesc ceva interesant pentru tine. sper ca te-am ajutat. Mult succes si distractie placuta. Si nu in ultimul rand La multi ani! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jjgjk