| love_7475 a întrebat:

Hey sad... in seara asta m-am certat foarte rau cu prietenul meu... tot timpul ne certam dar niciodata ca in seara asta.si... mi-a dat o palma sad... si-a cerut scuze m-a luat in brate etc... imi tot spunea ca nu a vrut si ca e prost etc ...sincer recunosc si eu ca era nervos si tipam unul la altu pana mi-a dat el palma... a fost primul baiat in viata mea care a dat mine...chiar tin mult la el dar ce a facut... crying(... voi ce ziceti sa fac sa il iert sau? crying( nu stiu ce sa fac... crying

8 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

In locul tau, l-as fi parasit imediat ce mi-ar fi dat acea palma si nu i-as mai fi permis sa se apropie de mine, cu atat mai putin sa ma imbratiseze. Detest baietii violenti si niciodata nu as accepta ca cineva sa dea in mine. Cine e el sa iti faca rau, chiar si fara intentie? Oricum, ati procedat gresit tipand unul la altul, nu asa se rezolva lucrurile, mai ales intr-un cuplu. De obicei, tipetele si apucaturile violente sunt specifice celor care nu au argumente cu care sa-si sustina opinia. Chiar daca l-as iubi foarte mult, l-as parasi, punand mai presus de toate demnitatea mea. Nu pot sa iti spun sa renunti la el, tu cunosti mai bine ca oricine motivele care l-au impulsionat sa actioneze asa, dar te sfatuiesc sa reflectezi la atitudinea lui si sa vezi daca merita sa continui relatia cu el.

| cristal_7578 a răspuns:

Scz ca ti spun... dar nu l ierta...am trecut prin acelasi lucru... daca a dat o data... poate sa dea si a doua oara...

| ._6225 a răspuns:

Daca il iubesti chiar atat de mult... ar trebui sa il ierti. Dar... sa fii constienta de faptul ca daca a dat o data in tine, o sa dea si a doua oara, si a treia oara... si tot asa. Poate sa isi ceara scuze luni la rand incontinuu'. A dat in tine acum, data viitoare s-ar putea sa fie mai mult de o palma, daca nu se controleaza la nervi.

| juno a răspuns:

Oricat de mult ai tine la o persoana, nu uita ca pe primul loc esti TU si trebuie sa te respecti. Sunt mii de femei care asteapta ca sotul lor sa se schimbe si traiesc cu speranta ca o sa se intample, dar se amagesc singure. Eu in locul tau as fi terminat`o in momentul in care s-a intamplat chestia asta. Cine`i el sa dea in tine? Nici macar nu sunteti casatoriti. Un om nu poate sa-ti spuna ca te iubeste si sa-ti dea palme. Asta nu-i iubire. Scz daca am exagerat, dar sunt foarte revoltata impotriva barbatilor care se cred superiori femeilor doar pentru ca sunt niste "pachete de muschi".

| mirella25 a răspuns:

Daca il ierti pentru o palma, va profita de slabiciunea ta, de faptul ca-l iubesti. Gandeste-te ca, daca il ierti pentru o palma, mai tarziu va trece la mai multe palme sau si mai grav, la pumni, picioare si cred ca nu vrei asta...Gandeste-te bine, este in joc bunastarea ta sufleteasca!

| Nemesis_9263 a răspuns:

Totul incepe cu o palma. Daca te-a lovit acum, cu siguranta o va face si data viitoare. Oricat ai tine la el, nu accepta sa fii injosita.Totusi,degeaba iti dau niste straini sfaturi.Noi nu putem stii cat de profunde sunt sentimentele tale pentru el...Ai grija. Tu decizihappy

Răspuns utilizator avertizat
| love_7475 explică:

Va multzomesc pentru raspunsurile voastre si... acum ca tot am vazut si raspunsurile chiar cred ca am facut ce trebuia... multumesc mult... pupici :*:*:*::X:X:X:X