| anonim_4396 a întrebat:

Hey, mă gândeam la chestia asta, ce ar fi mai bine pentru viitorul meu, să urmez un profil real (mate-info) la un liceu cu medie de admitere mai mare dar pedagogic(cnmesv) sau un liceu specializat pe informatică (cnshsv) cu media mai mică? *vreau să lucrez în domeniul IT, dacă nu era clar

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să fii doar lucrător în IT la nivel mediu, mergi la liceul de informatică.
Dacă vrei să ai acces la nivele înalte în IT, care necesită o altă perspectivă, atunci la mate-info.