| ToTheLight a întrebat:

Hey, sall, sunt cls a 9-a etc, boboc big grin, am in clasa o fata de care imi place mult thinking faza e ca m-am indragostit de ea acum 2-3 saptamani chiar cand si-a facut prieten, nu stiu daca e coincidenta sau nu, cred ca ei i-a placut de mine inainte, a fost cu un baiat si cand sa se desparta de el etc vb cu mine, cand dadeam niste examene zicea : eu vreau sa stau langa tine, etc.
Baiatul ala e mai mare, cls a a11 a, mda, stiti cum e, aia mari le iau pe toate alea mici laughing in fine, ieri am fost intr-o excursie si a fost si el cu un prieten, am vb cu el etc, am petrecut si timp cu ea impreuna, iar cand am urcat pe munte mergea cine vroia... iar eu cum nu ma dusesem in excursie sa stau in autocar am urcat cu mai multi, ea, prietenul ei si altii au ramas, iar cand ne-am intors dupa 3 ore a zis : imi era dor de tine, dar nu stiu daca de mine sau de altcineva... nu am fost atent catre cine a zis, dar atunci eram in picioare si se uita la mine.
Cred ca chiar il place pe baiatul ala, dar si eu o plac foarte mult... baiatul e de trebuie etc. Intrebarea mea este ce sa fac? Mentionez ca am o relatie de prietenie bunicica cu ea... facem glume, vb, mai dau un ex : cand am venit din excursie m-a lasat ea cu masina undeva etc, deci, ce sa fac? eu chiar o plac dar cred ca si ei ii place de baiatul ala happy astept rapunsusri, inima imi zice sa ma duc si sa ii zic, sa scap, chiar daca are prieten, dar nu am curaj straight face! o sa ziceti, du-te si zii, multi mi-au zis asa si nu am reusit, deci astept alte raspunsuri decat acela.
Inainte nu prea imi place de ea decat ca o buna prietena, am obs din prima zi, nu stiu ce s-a intampalt, cu ce m-a cucerit practic.

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa-i spui. Nu o poti lungi asa la infinit. La un moment dat o sa fuga la altcineva daca nu te repezi. Cine stie, poate nu va sta o vesnicie cu acel baiat. cand nu va mai fi cu el va vein la tine avand in vedere faptul ca te considera un bun prieten. Incearca sa comunici cat mai mult cu ea. Spune-i ca o placi si cu asta basta. Ii pui ca n-ai de gand sa o desparti de acel baiat. Succes :*