| dina98 a întrebat:

Hey, salut! Azi am fost la dentist si ma intreb cum am mai ramas vie big grin. Port aparat dentar si astazi mi-a schimbat arcul pe unul mai gros. Dupa ce mi-a pus aparatul dentar m-a durut 3-4 zile si mi-a trecut, dar de data asta durerea e chiar mai puternica si ma intreb daca va trece, la fel, peste citeva zile. Cine stie despre ce vorbesc, astept raspunsuri (nu ma supar daca mai adaugati si ceva detalii)! Mersi anticipat. P.S. Imi cer scuze daca nu-i chiar potrivita categoria...

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

O sa-ti treaca dar dupa ceva mai mult timp. Cam o saptamana o sa te doara destul de tare, iar atunci cel mai bine e sa mananci lichide gen lapte, ciorbe etc. Dupa saptamana asta, daca iti mai trece poti ajunge treptat la mancare mai tare. Dar stai calma ca o sa-ti treaca, in cel mai rau caz o sa fie vreo perioada de "disperare" gen: "De ce am fost de acord sa-mi pun prostia asta?! N-o sa-mi treaca niciodata durerea! Nu pot nici macar sa mananc..." laughing Am trecut prin asta.
Bafta